Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum Jawa – Rabakov

Muzeum Jawa – Rabakov

Kultura
Soukromé muzeum historických motocyklů JAWA otce a syna Miclíkových se nachází na okraji Českého ráje poblíž zámku Dětenice, necelých 15 km od Mladé Boleslavi v obci Rabakov. Při návštěvě uvidíte ucelenou kompletní sbírku motocyklů JAWA od roku 1929 do roku 2006.
Muzeum JAWA Rabakov je rozděleno na dvě oddělené expozice. První expozice nacházející se v hlavní nové budově, která byla dokončena teprve v roce 2013 a obsahuje 140 exponátů historických motocyklů. Můžete zde vidět první vyrobený motocykl vyráběný v licenci Janeček – Wanderer. Dále také motocykly sériové, policejní, vojenské, automobily a velorexy.

Součástí expozice jsou i stovky dobových reklam, staré plechovky od olejů jiné předměty spojené s motorismem z dřívějška. V budově je i malý bar, kde můžete posedět a strávit příjemné chvíle odpočinku v motorkářském duchu. Interiér je doplněn o barové stoličky se sedly z motocyklů Jawa pérák. V letních měsících využijte terasu s dětským hřištěm.

Z původních prostor muzea byla vytvořena druhá expozice, která je rozdělena na dvě menší části. V první se nachází motocykly nízkého obsahu od pionýrů, stadionů, babet až po různé typy Jawy 90. Ve druhé části nazvané jako lidová tvořivost uvidíte dětské motocykly, traktůrky či sněžný skútr.

Muzeum je určené široké veřejnosti, a to nejen starší generace, které na těchto krásných strojích vyrůstali, ale i mladší věkové skupiny. Otevřeno je každý den od 9 hodin.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 11. 2018
18.11.
30.12.
Výstava

Výstava "Můj barevný sen II."

Dobrovice, Střední Čechy
6.1.
30.12.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
6.1.
30.12.
Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí