Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Minizoo Stanice přírodovědců DDM na Smíchově

Minizoo Stanice přírodovědců DDM na Smíchově

Příroda
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je krásnou, klidnou oázou na Smíchově, v těsné blízkosti metra Anděl. V zahradě, která je součástí areálu, návštěvníci uvidí klokany, poníky, lamu, papoušky nebo mohou obdivovat krokodýly, varany či malé opičky v tropickém teráriu.
Zázračná malá zahrada se schovává v kopci nad nákupním střediskem na Andělu. V přední části areálu se nachází pečlivě udržovaná alpínská zahrada, do níž je vsazen celý areál s expozicemi a dětským hřištěm. Ve Stanici se chovají rozličné druhy zvířat. Venkovní výběhy patří klokanům, poníkům, koze, prasátku a lamě, ve voliérách žije několik druhů ptáků. Tropické terárium je domovem mimořádně bohaté expozice plazů.

Unikátní je chov krokodýlů nilských, ale i dospělých exemplářů krajt, anakond velkých či hroznýšů královských. Uvidíte zde také dravé želvy kajmanky, varany, leguány, různé druhy akvarijních ryb a obojživelníků. Velmi populární jsou také klubovny s hlodavci, kde se chovají králíčci, morčata, křečci nebo třeba činčily. Děti si s nimi mohou hrát, hladit je a případně si i zakoupit mláďátka, ke kterým dostanou rovnou pár dobrých rad od odborníků. Klubovny jsou přístupné pro děti, které navštěvují chovatelské kroužky, pro školní exkurze a příležitostně také při akcích pro veřejnost.

V přízemí hlavní budovy je vybudován bezbariérový přístup (vjezd služebním vchodem). Pěstované rostliny i některá zvířátka si mohou návštěvníci ve Stanici zakoupit.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 6. 2019
24.6.
30.6.
Festival španělské kultury Ibérica 2019

Festival španělské kultury Ibérica 2019

Brno, Jižní Morava
23.3.
30.9.
Plavby lodí do pražské zoo 2019

Plavby lodí do pražské zoo 2019

Praha 1, Praha
27.4.
15.9.
Plavba na Slapy 2019

Plavba na Slapy 2019

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí