Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Kurzy v Bylinkové zahradě ve Valticích

Kurzy v Bylinkové zahradě ve Valticích

Zážitky
Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar ve Valticích pravidelně pořádá kurzy o využití bylin, jejich sběru, účincích a zpracování. V nabídce jsou také kurzy malování rostlin vedené akademickými výtvarníky.

Kurzy o bylinách probíhají v příjemném prostředí ateliéru na ulici Pod Rybníčkem ve Vatlicích. Děti jsou vždy vítány – dovedeme je zaujmout při praktických činnostech (účast dítěte je zapotřebí uvést do komentáře při rezervaci).

V našich kurzech získáte mnoho vědomostí o bylinách a pod vedením lektorky a jejich hostů si připravíte výrobky pro použití v kuchyni, k domácímu léčení nebo také přírodní kosmetiku. V ceně kurzů je veškerý materiál, brožura s postupem výroby, sezónní bylinné nápoje, dopolední občerstvení s jedlými květy a od května do října komentovaná prohlídka Bylinkové zahrady.

Prohloubení vztahu k umění, zdokonalení se ve výtvarných technikách, ale také uvolnění a odpočinek od každodenních starostí… To jsou hlavní cíle kurzů malování v bylinkové zahradě ve Valticích, kterými vás bude provázet akademická malířka paní Zdeňka Benešová. Na základě konzultace s lektorkou si účastníci zvolí výtvarnou techniku, se kterou by chtěli pracovat a seznámí se s její historii a možnostmi použití v plenéru. Na výběr bude kresba, akvarel, kvaš, pastel, tempera, olejomalba a grafika). Důraz je kladen na individuální přístup v úzké skupině účastníků.

Kurzy malování probíhají v bylinkové zahradě od jara až do podzimu. Můžete tak poznat celé vegetační období léčivých rostlin a pozorovat jejich proměny. Letošní kurzy jsou vypsány na základě pozitivních zkušeností z minulého roku. Účastníci byli nadšeni z vícehodinového pobytu mezi léčivkami a z objevování svých uměleckých schopností, díky kterým si pak domů odnášeli mnohdy velmi povedené dílo.

Kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 7. 2019
1.5.
27.10.
Písečný svět v Lednici

Písečný svět v Lednici

Lednice, Jižní Morava
27.4.
14.9.
Běhej lesy 2019

Běhej lesy 2019

Sněžné, Vysočina
1.5.
30.10.
Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí