Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Kavárna co hledá jméno – fenomén pražského Smíchova

Kavárna co hledá jméno – fenomén pražského Smíchova

Gurmánská turistika
Na místě bývalé truhlárny se podařilo vytvořit netradiční kavárnu, kde najdete mnohem víc než výběrovou kávu a domácí dobroty. Součástí je galerie, ateliér pro umělce a obrovský dvůr, kde pod hvězdami a za doprovodu té správné melodie ztratíte pojem o čase a zapomenete, že jste v centru města.
Na místě bývalé truhlárny vznikl prostor, který na Smíchově dlouho chyběl. Okouzlující interiér kavárny vás přenese do poklidné a téměř nadpozemské atmosféry. Za projektem stojí parta šesti kamarádů, kteří svépomocí a s asistencí mnoha přátel během jednoho roku zrekonstruovali opuštěný objekt určený původně k demolici.
 
Podnik se pyšní kvalitní kávou z pražírny Nordbeans ze severu Čech, čerstvými limonádami a domácími dobrůtkami, ale i pečlivým stylem servírování na dřevěných prkénkách nebo věčně usměvavou obsluhou. V létě nabízí posezení na zdivočelé zahrádce ve stínu rozložitého kaštanu – na starých školních židlích, schodech nebo i ledabyle odloženém trámu.
 
K prostoru kavárny náleží i samostatná galerie a za zmínku stojí i překrásné toalety. Právě tam zjistíte, že v interiéru bylo myšleno skutečně na vše. Ručníky na osušení rukou jsou šetrnější k životnímu prostředí a navíc krásně voní, příjemně překvapí i nejmenší detaily v podobě držáků na toaletní papír, vyrobených z potrubí, které se tu a tam zjevuje v celém podniku. S velkou péčí jakoby se z konkrétních dílků poskládal celý vesmír kavárny.
 
V patře vznikla místnost pro promítání a workshopy, ve vedlejší místnosti pak momentálně vzniká malé co-workingové centrum a v budoucnu by měla k prvnímu nadzemnímu podlaží patřit i střešní ozeleněná terasa. Ke kavárně brzy přibude i vlastní kuchyně a vedle baru se týden co týden plánují střídat vyhlášení kuchaři v pop-up kuchařských prezentacích, aby vyhlášené chody vznikaly přímo před zraky návštěvníků.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2019
12.7.
31.8.
Hudební festival České hrady CZ 2019

Hudební festival České hrady CZ 2019

Praha 5, Praha
23.3.
30.9.
Plavby lodí do pražské zoo 2019

Plavby lodí do pražské zoo 2019

Praha 1, Praha
27.4.
15.9.
Plavba na Slapy 2019

Plavba na Slapy 2019

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí