Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Hotel Rott - ubytování v srdci Prahy

Hotel Rott - ubytování v srdci Prahy

Ubytování
Hotel Rott leží v samém srdci Starého Města pražského, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, historického jádra Prahy. Všechny nejdůležitější památky a pamětihodnosti Prahy jsou v docházkové vzdálenosti od hotelu.
Místa, kde stojí budovy hotelu Rott, i celé Malé náměstí, jsou místy s nejstarším osídlením Prahy, lidská obydlí tu zřejmě stála už v 8. století našeho letopočtu. Domy, které tvoří součást hotelu, (jedná se o dům s výmalbami českého malíře Mikoláše Alše, a sousedící rohový dům do Linhartské ulice), mají velké části raně románského zdiva v podzemí, a byly mnohokrát upravovány a přestavovány. 

Dnešní neorenesanční fasáda se datuje do roku 1897, a v letech 1922-23 byla v tomto domě vybudována vůbec první prodejní hala se sklobetonovou kopulí v Praze. Železářství „U Rotta“ bylo  v průběhu 2. poloviny 19. a první poloviny 20. století největším podnikem svého druhu  v Čechách.  V roce 1996 se železářství přestěhovalo do dnešních prostor v bočním křídle budovy do ulice Linhartská, a z obou budov byl nákladnou rekonstrukcí vybudován hotel v centru Prahy.

Standardní hotelové pokoje jsou vybaveny v klasickém stylu, a nabízejí buď manželskou postel, či dvě oddělená lůžka. Každý pokoj je opatřen  topením a klimatizací s individuálním ovládáním, zabudovanou bezpečnostní schránkou, minibarem a setem pro přípravu kávy či čaje. Ve všech pokojích je zdarma k dispozici wi-fi. Koupelny disponují vanou či sprchovým koutem a fénem. Všechny pokoje hotelu Rott v centru Prahy jsou nekuřácké.

Superior pokoje jsou rozměrnější pokoje v klasickém stylu. Některé mají hezký výhled na část Starého Města pražského či na Pražský hrad,  okna jiných  pokojů směřují do tichého dvora Clam-Gallasova paláce.

Suite pokoje jsou velké hotelové pokoje sestávající ze dvou místností – ložnice a obývacího pokoje. S okny na Malé náměstí a blízké okolí nabízejí možnost obdivovat krásy Starého Města pražského. Jsou elegantně zařízeny a poskytují dostatek prostoru pro rodinu či obchodní jednání v soukromí. 

Nedaleko hotelu Rott leží nejznámější pražské památky, jako je Václavské náměstí, Karlův most, Židovské město a Josefov, Pražský hrad s přilehlými zahradami a paláci Malé Strany. 
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 6. 2019
1.1.
31.12.
World of Franz Kafka

World of Franz Kafka

Praha 1, Praha
6.6.
30.6.
Výstava Czech Press Photo 2019

Výstava Czech Press Photo 2019

Praha 1, Praha
16.4.
31.8.
Umělec Homola v AppleMuseu

Umělec Homola v AppleMuseu

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí