Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Toulcův dvůr - farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr - farma s domácími zvířátky v Praze

Životní styl
Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.
Areál se nachází v Praze - Hostivaři a návštěvníkům nabízí spoustu aktivit ve formě osvětových, vzdělávacích, kulturních a společenských akcí a kroužků. Najdete zde také Ekoporadnu, knihovnu, obchod s bio potravinami a obchod s výtvarnými potřebami. Kromě toho areál nabízí krásné prostředí k aktivnímu odpočinku.

K dalším zajímavostem patří návštěva farmy, na které probíhá projekt s názvem „Noemova Archa“. Setkáte se zde s původními českými plemeny hospodářských zvířat (přeštické prase, česká červinka nebo plemeno huculských koní).

Návštěvníkům je rovněž k dispozici Zdravá jídelna nabízející teplé obědy a další občerstvení, a místní Infocentrum, jehož pracovníci Vás rádi seznámí s děním v areálu nebo s jeho historií formou prohlídek s průvodcem. Také si v obchůdku Infocentra můžete zakoupit kvalitní český med, keramiku z chráněné dílny a další upomínkové předměty.

Areál Toulcova dvora je přístupný veřejnosti zdarma denně od 8 do 18 hodin. Zdravá Jídelna je otevřena denně od 11:30 do 18 hod., Infocentrum od 13 do 17 hod.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 11. 2018
5.10.
16.12.
Šlechta v boji za českou státnost

Šlechta v boji za českou státnost

Praha 4, Praha
30.11.
31.3.
Bruslení v hotelu Hasa

Bruslení v hotelu Hasa

Praha 10, Praha
22.11.
28.2.
Zimní bruslení Arkády Pankrác

Zimní bruslení Arkády Pankrác

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí