Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Dům U Modré lišky - bývalé bydliště Jiřího Voskovce, současné sídlo ambasády Estonska

Dům U Modré lišky - bývalé bydliště Jiřího Voskovce, současné sídlo ambasády Estonska

Památky
Údajné bývalé místo bydliště Jiřího Voskovce a zároveň současné sídlo estonské ambasády - to je dům na Kampě, na jehož průčelí uvidíte modrou lišku. Ne nadarmo stavba nese název Dům U Modré lišky.
Dvoupatrový nárožní dům s kamenným stuhovým portálem má kromě modré lišky v nadpraží letopočet 1664. Na horní ploše nad portálem najdeme malbu Pražského jezulátka. O století později byl dům přestavěn a pravděpodobně během této přestavby se na domu objevila modrá liška. Malebný dům stojí na pražské Kampě. Je k němu možné přijít nově opraveným, dvojramenným kamenným schodištěm z Karlova mostu. To je od roku 1844 postavené podle plánů Josefa Ondřeje Krannera v novogotickém stylu. Domek stojí na rynku, dříve proslulém hrnčířskými trhy. Budova je dvoupatrová a má mansardové byty ve své střešní části. Vznikl vlastně na místě zahrady, původně zde prý byl posvátný háj kněžny Libuše.

Dům se v průběhu téměř 11 let od povodní v roce 2002 dočkal generální opravy, a to nejen interiérů, ale také exteriérů. V přízemí budovy se v současnosti nachází výstavní prostory, kde se konají různé kulturní akce, které pořádá estonská ambasáda.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 7. 2019
14.7.
22.9.
Letní kino ve Werichově vile

Letní kino ve Werichově vile

Praha 1, Praha
2.4.
1.1.
Mysterium věže

Mysterium věže

Praha 1, Praha
24.6.
30.9.
MEDAmbasadorka umění

MEDAmbasadorka umění

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí