Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Biofarma Vojetice

Biofarma Vojetice

Životní styl
Rodinná farma se nachází v malebné krajině šumavského podhůří na území Přírodního parku Kochánov, 10 km od hranice Národního parku Šumava. Je zaměřena na chov masného skotu (Charolais) a agroturistiku. Je členem Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO.
Biofarma Vojetice hospodaří na 28 ha v nadmořské výšce 560 m n. m. Okolní šumavská krajina je ideálním místem pro vyznavače turistiky a cykloturistiky. Vojetice jsou výchozím místem cyklotrasy "Farmářská stezka" (délka 22 km). Přímo před biofarmou naleznete stanoviště naučné stezky "Vlčí jámy". Stezka začíná v Petrovicích u Sušice a její délka je 3,5 km.

Ve stylové hospůdce U Štěpána je k dispozici 58 míst k sezení. Pro menší společnost do 16 osob lze využít odděleného salónku. Posedět můžete i na terase, nejen v létě, ale i v zimě. Teráska je prosklená a nabízí krásný pohled do zasněžené krajiny, naopak v létě na vás dýchne kouzlo šumavských lesů. Terasa nabízí dalších 42 míst k sezení. Specializací zdejší kuchyně jsou steaky z hovězího masa plemene Charolais, které pochází převážně z místního chovu.Do celé hospůdky je bezbariérový přístup a celý objekt restaurace je nekuřácký.

Využít zde můžete také kemp, který leží na klidném místě na okraji obce. V jeho blízkosti se rozkládají pastviny farmy a protéká Kepelský potok. V kempu je 10 míst pro stany a 10 míst pro karavany s možností el. připojení. K dispozici je sociální zařízení automatická pračka, lednička. V areálu najdete hřiště pro míčové hry, stůl na stolní tenis, dětský koutek, houpačky, prolézačku, venkovní gril.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 2. 2018
3.2.
17.3.
Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Kašperské Hory, Šumava
16.6.
16.6.
Ať žijí strašidla

Ať žijí strašidla

Kašperské Hory, Šumava
13.8.
13.8.
Rabský floutek: Sněhurka

Rabský floutek: Sněhurka

Rabí, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí