Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Zážitky
Bio Oko mezi Letnou a Holešovicemi je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.
Mezi Pražany velmi oblíbené Bio Oko je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Objekt patří mezi významné funkcionalistické stavby v Praze. Podle mnohých filmových fanoušků je Bio Oko jeden z nejlepších klasických biografů v Praze. Co je na něm tak ojedinělého?

Tak například již pouhé sezení - usadit se můžete do sedaček, plážových lehátek či se rozvalit v jakékoliv vám pohodlné poloze na zem s koberci, sedáky a polštářky. Pokud jste konzervativní a máte rádi klasiku, zvolíte původní sedačky. A to nejlepší na konec: sednout si můžete i do karosérie retro automobilu, tedy do žlutého kabrioletu, a připadat si jako v americkém letním kině v minulém století.

Samozřejmě si můžete přinést z baru pití nebo menší občerstvení. Cokoliv včetně nápojů je možno během projekce doobjednat SMS na 776 622 940, služba vám pak přinese objednávku do sálu.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 5. 2019
1.3.
8.9.
Výstava 400 ASA: Fotografie

Výstava 400 ASA: Fotografie

Praha 7, Praha
13.1.
28.12.
Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí