Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče

Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče

Zimní sporty
Pro milovníky běžek jsou připraveny upravované trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče. Trasy jsou umístěny do vhodného, léty prověřeného terénu s dalekými výhledy do kraje. Směrové značení je osazeno pouze na křížení tras, v terénu jsou stopy neznačeny.
Nejdostupnější a celkem kvalitní běžecké lyžování nabízejí terény mezi Nasavrkami, Krásným a Ústupkami a Sečí. Vzhledem k tomu, že jde o nenáročný terén, je možné vše absolvovat s dětmi. Stopa začíná nad městečkem Nasavrky na silničce směr Kameničky, vede obloukem k Českým Lhoticím, kde se i v zimě můžete pokochat výhledem z rozhledny Boiiky, a přes Krásné na Polánku, k Seči a do Vápenného Podola. Mapky tras dostanete zdarma v informačních centrech Nasavrky a Seč. Na 75 km tras je pravidelně upravováno sněžným skútrem.

Nejvhodnější parkování v Nasavrkách je u skladu silničního posypu (hlavní silnicí kolem Nasavrk, nahoře vpravo směrem na Hodonín a za poslední chalupou vlevo), nebo u vodárny vlevo za Novou Vsí.

Nasavrcké okruhy:

  • Trasa 1: trasa spojující Nasavrky, České Lhotice a Krásné. Ideální nástupní místa: Krásné - parkoviště; občerstvení v místní hospůdce, přehledová mapa tras. České Lhotice - parkoviště u rozhledny Boiika; Nasavrky - parkoviště, přehledová mapa tras. Délka je cca 11 km.

  • Trasa 2: Trasa v okolí Krásného cca v 600 m n. m. Tvoří ji dva malé okruhy po cca 4 km. Trasa je v nejvyšším bodě, takže sněhové podmínky na ní bývají nejlepší. Bývá zprovozněna první a většinou vydrží nejdéle. Nástupní místo: Krásné - parkoviště, občerstvení v místní hospůdce, celková přehledová mapa tras; Chlum Penzion Motýlí louka ubytování, parkování, občerstvení (vzdálenost od trasy cca 1 km).

  • Trasa 3: Trasa z Krásného okolo Prosíčky na Ústupky a zpět. Délka je cca 15 km. Ideální nástupní místa: Krásné - parkoviště, občerstvení v místní hospůdce, přehledová mapa tras; Ústupky - parkoviště u hotelu Jezerka - možnost občerstvení.

  • Trasa 4: Trasa vedoucí z Hořelce nebo Horního Bezděkova na Proseč, kde se napojí na trasu č. 3 (Krásné - Ústupky). Nad Horním Bezděkovem je malý okruh s nádherným výhledem na bojanovské údolí. Délka je cca 5 km. Ideální nástupní místa: Hořelec - parkoviště, občerstvení v penziónu Čtyřlístek; Horní Bezděkov - možnost parkování.

  • Trasa 5: Trasa vedoucí ze Seče nebo Kovářova po okolních kopcích až k Vápenému Podolu.  Délka je cca 12 km. Ideální nástupní místa: Seč - parkoviště je za kulturním domem (vzdálenost od nástupního místa cca 200m), občerstvení a ubytování v několika zařízeních. Kovářov -benzinová čerpací stanice, parkoviště, občerstvení.

  • Spojovací trasa mezi trasou 4 a trasou 5: začíná v Horním Bezděkově, v Bojanově po mostě přetíná řeku a stoupá ke Kovářovu. Délka je cca 3,7 km.

 
  • Trasa 6: Okruh u Horního Bradla. Trasa vede okolo Lipky, Velké Stříteže, Spálavy a Modletína. Kolem Vršova je poté propojena na trasu č3 a tím i ostatní trasy. Délka je cca 12,5 km. Ideální nástupní místa: Horní Bradlo - Šarz - ubytování, občerstvení, parkoviště.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 7. 2019
28.7.
Modletínská pouť

Modletínská pouť

Rušinov, Vysočina
2.11.
Samhain v Nasavrkách

Samhain v Nasavrkách

Nasavrky, Východní Čechy
20.7.
27.7.
Festival keltské kultury Lughnasad - Nasavrky 2019

Festival keltské kultury Lughnasad - Nasavrky 2019

Nasavrky, Východní Čechy
9.8.
10.8.
Přehrady Fest 2019 Seč

Přehrady Fest 2019 Seč

Seč, Východní Čechy
Lípa na Lipce u Horního Bradla

Lípa na Lipce u Horního Bradla

Horní Bradlo, Východní Čechy
Rozhledna Boika u Nasavrk

Rozhledna Boika u Nasavrk

České Lhotice, Východní Čechy
Na ranči LL Kovářov se jezdí naplno

Na ranči LL Kovářov se jezdí naplno

Bojanov, Východní Čechy
Keltský archeoskanzen Nasavrky

Keltský archeoskanzen Nasavrky

Nasavrky, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí