Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Atelier Antonie - prostor stvořený pro tanec v centru Prahy

Atelier Antonie - prostor stvořený pro tanec v centru Prahy

Zážitky
V Atelieru Antonie se můžete učit výrazový tanec a argentinské tango s tanečnící Antonií, jednu z největších solitérek soudobého českého tance. Nabízí také kurzy tance pro děti. Prostor si můžete pronajmou i na vlastní lekce.
Aktuální rozvrh akcí v Ateliru Antonie naleznete na webových stránkách. Antonie vyučuje tanec a pohyb již od začátku 90. let. Pořádá kurzy por dospělé, děti a děti s různým postižením. Intenzivní dílny 3 - 10 dní bývají zaměřeny na konkrétní téma (život a smrt, strach a svoboda, zrcadlení... a pod.).

Kurz pro dospělé je zaměřený na hledání a vytváření vlastního výrazu. Rozvíjí pohybové schopnosti skrze cvičení, která zvětšují pohybové rozpětí a zpevňují držení těla. Záměrem kurzu není učit krokové a pohybové kombinace, ale naslouchat vnitřním i vnějším impulzům a učit se na ně reagovat.

Cílem kurzu pro děti je naučit se vyjadřovat pocity celým tělem a komunikovat. Podporování vlastní fantazie, vžívání se do dějů v přírodě, uvědomění si vlastního těla a větší vnímání ostatních – druhého. Srovnání těla, harmonizace pohybů, prohloubení dechu, rezonance tónu. Vytvořením správných pohybových návyků, např. pružnosti páteře, kyčlí, kloubních systémů a nohou dochází k změkčení pohybu a tím i omezení nárazů.

Několik let se Antonie věnuje výuce nevidomých dětí školního a předškolního věku. Má za sebou také několik let práce s neslyšícími.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 7. 2019
21.7.
11.8.
Mezinárodní houslové kurzy v Litomyšli

Mezinárodní houslové kurzy v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
27.6.
6.10.
Miloš Spurný: Mizející krajiny

Miloš Spurný: Mizející krajiny

Praha 1, Praha
24.6.
30.9.
MEDAmbasadorka umění

MEDAmbasadorka umění

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí