Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zvláštní vlak na Borůvkové hody z Ostravy do Malé Morávky

Zvláštní vlak na Borůvkové hody z Ostravy do Malé Morávky

Kdy 18. srpen 2018 7:00 - 19. srpen 2018 20:00 Gastronomické akce
Mimořádný přímý rekreační vlak z Ostravy se vydá na svou jízdu do Jeseníků při příležitosti konání Borůvkových hodů v malebné Malé Morávce v sobotu 18. srpna.

Zvláštní přímý vlak z Ostravy do Malé Morávky vyjede v podání Slezského železničního spolku na trať v sobotu 18. srpna.

Tento přímý vlak vyjede po osmé hodině ranní z Ostravy (střed, Stodolní, hlavní nádraží a Svinov) přes Opavu (východ i západ), Krnov a Bruntál a po sklonově nejnáročnější neozubnicové trati v ČR až do Malé Morávky, kam dorazí po desáté hodině dopolední a zpět do Ostravy se vrátí po dvacáté hodině večerní.

V sobotu přidáme navíc na romantickou a technicky zajímavou Jesenickou lokálku, která je nejstrmější tratí u nás a možná i ve střední Evropě tři posilové vlaky, na kterých se bude střídat historická souprava z přelomu padesátých a šedesátých let dvacátého století s modernějšími motorovými vozy.

V neděli pak budou na trati jezdit historické vláčky podle běžného jízdního řádu- vždy pětkrát denně do Bruntálu a pětkrát denně do Malé Morávky.

 

Jízdní řád motoráčku z Ostravy:

Název stanice         tam    zpět
Ostrava, střed          8:05   20:52
Ostrava, Stodolní    8:07   20:51
Ostrava, hl. n.         8:13   20:47
Ostrava, Svinov      8:25   20:39
Opava Východ        9:00   20:03
Opava Západ           9:05   19:49
Krnov                      9:42   19:24
Bruntál                   10:10  18:57
Malá Morávka       10:35  18:22

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 8. 2018
20.9.
3.11.
10. beskydské trienále řezbářů

10. beskydské trienále řezbářů

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
27.6.
22.9.
Mikuláš Klaudyán - první mapa Čech 1518

Mikuláš Klaudyán - první mapa Čech 1518

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
6.4.
31.10.
Komentované prohlídky skleníků v zoo Ostrava

Komentované prohlídky skleníků v zoo Ostrava

Ostrava, Severní Morava a Slezsko
23.3.
30.9.
Komentované krmení v Zoo Ostrava

Komentované krmení v Zoo Ostrava

Ostrava, Severní Morava a Slezsko
Těšínské divadlo Český Těšín

Těšínské divadlo Český Těšín

Český Těšín, Severní Morava a Slezsko
Evangelický kostel Na Rozvoji v Českém Těšíně

Evangelický kostel Na Rozvoji v Českém Těšíně

Český Těšín, Severní Morava a Slezsko
Muzeum Těšínska v Českém Těšíně

Muzeum Těšínska v Českém Těšíně

Český Těšín, Severní Morava a Slezsko
Novorenesanční radnice v České Těšíně

Novorenesanční radnice v České Těšíně

Český Těšín, Severní Morava a Slezsko

Ubytování a restaurace v okolí

Exerciční dům Český Těšín

Exerciční dům Český Těšín

Český Těšín, Severní Morava a Slezsko
Kavárna Lucie v obci Těrlicko

Kavárna Lucie v obci Těrlicko

Těrlicko, Severní Morava a Slezsko
Rybí dům - ryby na všechny způsoby

Rybí dům - ryby na všechny způsoby

Chotěbuz, Severní Morava a Slezsko