Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Lego v Galerii kostek Central Kladno

Výstava Lego v Galerii kostek Central Kladno

Kdy 20. březen 2015 9:00 - 31. prosinec 2015 21:00 Výstavy
Za divy světa z LEGA se vypravte do nového obchodně-společenského centra Central ve středočeském Kladně. Unikátní Galerie kostek zde představuje rozměrné modely divů světa a památek světových metropolí sestavené z kostiček LEGO.
Poznejte divy světa tak, jako byste je přímo navštívili. V jejich zmenšené podobě je můžete zhlédnout na ojedinělé výstavě Galerie kostek umístěné v obchodním centru Central Kladno. Expozice je celá sestavená z kostiček LEGO®. 

Jedinečná expozice vznikla díky spolupráci investora projektu, skupiny Crestyl, a kladenským závodem společnosti LEGO. Galerie kostek je trvalou expozicí, která láká turisty z Prahy i dalších českých měst.

Malí i velcí návštěvníci s dobrodružným duchem se tak během jediného dne mohou zcela zdarma podívat téměř do celého světa. Interaktivní modely jsou rozmístěny po celé pasáži. 

V prostorách pasáže obchodně-společenského centra Central jsou vystaveny nejzajímavější světové památky i novodobé divy světa, které jistě ocení všechny generace návštěvníků. Těm se naučnou i hravou formou představují takové skvosty, jako je šikmá věž v Pise, londýnský Tower Bridge nebo Velká čínská zeď. Nechybi ani indický Tádž Mahal (monumentální mauzoleum manželky vládce Šáhdžahána), pyramidy z mexického Chichén Itzá, centra civilizace tajuplné mayské kultury, nebo velkolepý japonský hrad Himedži. Českou republiku zastoupí hned dva exponáty – Staroměstský orloj a Hlavní nádraží v Praze.

Právě Hlavní nádraží je bezpochyby nejzajímavějším exponátem. S monumentální plochou patnácti metrů čtverečních a dvěma metry výšky je vůbec největší v celé pasáži. Jde o věrnou kopii nádraží, tak, jak reálně vypadá a funguje. Sami návštěvníci ji mohou ovládat a řídit, neboť je plně interaktivní, včetně semaforů, projíždějících vlaků, pohyblivých souprav metra i automobilů. Model je v řezu, a umožňuje tak i pohled do vnitřních prostor, na kolejiště, včetně cestujících, průvodčích nebo dispečerů. Unikátní podívanou doplňuje zvuková kulisa, jako je hlášení o příjezdu a odjezdu vlaků, která dodá celému exponátu na autentičnosti. Centrální motiv vlakového nádraží připomíná čtrnáct 120 centimetrů vysokých figurek nádražního personálu rozmístěných v dalších částech pasáže.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 7. 2015
9.5.
30.5.
Supermarket Svět

Supermarket Svět

Kladno, Střední Čechy
2.5.
30.6.
Poldni múzou a inspirací

Poldni múzou a inspirací

Kladno, Střední Čechy
23.3.
28.10.
Cyklohráček - rodinný vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Cyklohráček - rodinný vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Lichoceves, Střední Čechy
21.3.
2.6.
Opravář monster: Nejen obrazy Přemysla Martince

Opravář monster: Nejen obrazy Přemysla Martince

Slaný, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí