Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vyhlídkové jízdy brněnským minibusem

Vyhlídkové jízdy brněnským minibusem

Kdy 9. červen 2018 10:00 - 29. říjen 2018 14:00 Společenské akce
Také na letošní sezónu připravil TIC BRNO pro návštěvníky města z České republiky i ze zahraničí komentované vyhlídkové jízdy. A také pro Brňany! Místní i turisté tak mají možnost poznat atraktivní místa jihomoravské metropole, která by pěšky obejít nestihli nebo na to fyzicky nestačí.
Vyhlídkové jízdy minibusem

V nabídce jsou dva okruhy: Brněnské vily a Brněnské hrady. Minibusová zastávka je na náměstí Svobody a minibusy z ní směr „vily“ odjíždí každý pátek, sobotu, neděli v 10:00, 13:00 a 16:00. Výjimkou je první a třetí neděle v měsíci, kdy vyráží v 10:00 a 14:00 směr „hrady“.

Jízdné je 250 Kč, pro děti od 7 let, studenty, seniory, ZTP a ZTP/P 150Kč a rodinné jízdné 600 Kč. V ceně vstupenky je nový tištěný průvodce městem a voda. Všechny jízdenky, kromě rodinných, lze koupit také on-line a majitelé BRNOPASŮ mohou uplatnit slevu 25%.
 
Trasa I: Brněnské vily
Náměstí Svobody – kostel sv. Jakuba – Moravské náměstí – Mahenovo divadlo – Janáčkovo divadlo – park Lužánky – vila Löw-Beer * – palác Tivoli  – Hvězdárna a planetárium Brno – Jurkovičova vila *  – kostel sv. Augustina  – vila Stiassni * – Brněnské výstaviště – Letohrádek Mitrovských  – bazilika Nanebevzetí Panny Marie – kostel sv. Václava – hrad Špilberk * – kostel J. A. Komenského – náměstí Svobody

Trasa II: Brněnské hrady
Náměstí Svobody – Moravské náměstí – Žerotínovo náměstí – Konečného náměstí – Žabovřesky – Komín – ZOO – Brněnská přehrada – hrad Veveří* – Jundrov – Pavilon Anthropos – Brněnské výstaviště – Mendlovo náměstí – hrad Špilberk* – náměstí Svobody

Během trasy uvidíte kostel sv. Jakuba, Janáčkovo a Mahenovo divadlo, park Lužánky, vilu Löw-Beer, z jejíž zahrady je výhled i na vilu Tugendhat, paláce Tivoli, Jurkovičovu vilu, Hvězdárnu a planetárium Brno a si prohlédnete zahradu vily Stiassni. Dále pojedete kolem brněnského výstaviště, Mendelova muzea, baziliky Nanebevzetí Panny Marie a pravoslavného kostela sv. Václava na hradě Špilberk. Závěrečná část trasy vede ulicí Pekařskou a Husovou kolem Moravské galerie, Besedního domu  a kostela Jana Amose Komenského zpět na náměstí Svobody.

Při jízdě minibusem doprovodí turisty průvodce, pro zahraniční návštěvníky jsou připraveny audioguidy s nahrávkou v anglickém a německém jazyce. Jízda trvá 3 hodiny.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 6. 2018
17.1.
20.1.
Veletrhy GO a Regiontour 2019

Veletrhy GO a Regiontour 2019

Brno, Jižní Morava
15.11.
31.1.
Nejkrásnější české knihy roku 2017

Nejkrásnější české knihy roku 2017

Brno, Jižní Morava
14.9.
27.1.
Inez Tuschnerová

Inez Tuschnerová

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí