Úvod > Aktivity & akce > Akce > Víkend otevřených ateliérů - Plzeň a okolí

Víkend otevřených ateliérů - Plzeň a okolí

Kdy 29. září 2018 14:00 - 30. září 2018 20:00 Výstavy
Otevřou se zde dveře ateliérů, galerií, výtvarných škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Pro návštěvníky je to příležitost poznat osobně ty, kdo tvoří v jejich okolí a třeba zkusit i sami něco vytvořit podle své fantazie.
Naším cílem je co nejužší kontakt výtvarníků a publika. Vemte děti a nechte je podle mapy nacházet ateliéry v centru Plzně - a máte program na celý den! Zkuste si techniky, pro které doma nejsou podmínky, dívejte se umělcům pod ruce. A když se rozhodnete nějaký artefakt koupit, máte ho navíc i se zážitkem.

Program je skutečně nabitý a je určen všem věkovým kategoriím. Na webu akce návštěvníci najdou profily umělců všech možných výtvarných oborů počínaje kreslením, malováním, přes sochařství, design, keramiku, fotografii, módní návrhářství, grafiku, šperk až po netradiční druhy umění. Mezi umělci jsou členové Unie výtvarných umělců, ale i výtvarníci na startu kariéry.

Řada návštěvníků se chystá krom výstav také na výtvarné workshopy, ať už jde o oblíbené sochání z porobetonu a tvorbu mozaiky v bývalém PRIORu na Americké, nebo například malování v Galerii města Plzně. V Pivovarském muzeu si zase vyzkoušíte točení na hrnčířském kruhu, enkauistiku či pletení košíků z pedigu. Zdarma otevřou své dveře významné galerie i Dům historie Přešticka. Chybět nebude ani Katedra výtvarné výchovy a kultury Pedagogické fakulty ZČU, Galerie Jaroslava Sutnara, SUPŠ Zámeček či DEPO2015.

Na sobotní večerní ART PARTY jsou zváni nejen umělci, ale i návštěvníci.
Body v mapě jsou roztroušeny po celém Plzeňském kraji - jsou skvělou příležitostí k rodinnému výletu autem nebo na kole. Najdete je v Klatovech, Přešticích, Horní Bříze, Břasích, Nových Mitrovicích, Chválenicích, Starém Plzenci, Zruči-Senci, Křimicích, Újezdě, Dolní Bělé, ale i na Čachrově, v Dobřanech... Ateliéry mají otevřeno mezi 14:00 a 20:00.

Na své si přijdou i ti, kteří už předem myslí na vánoční dárky, někteří umělci totiž nabídnou svá díla k prodeji. Dárek tak může být nejen za skvělou cenu, ale i s příběhem od autora.

Tištěné mapy budou k dispozici v městských infocentrech, mapu si ale můžete stáhnout i do mobilu.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2018
7.5.
3.6.
Putovní výstava Falešné Hranice - Akce

Putovní výstava Falešné Hranice - Akce "Kámen"

Plzeň, Plzeňsko a Český les
23.3.
21.12.
Plzeňské farmářské trhy 2019

Plzeňské farmářské trhy 2019

Plzeň, Plzeňsko a Český les
18.5.
14.9.
Večerní tematické prohlídky historického centra Plzně

Večerní tematické prohlídky historického centra Plzně

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Zapa Bar v Plzni

Zapa Bar v Plzni

Český Krumlov, Jižní Čechy
Hotel Slovan  - secesní perla Plzně

Hotel Slovan - secesní perla Plzně

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Univerzitní kavárna Družba v Plzni

Univerzitní kavárna Družba v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Cross café v Plzni

Cross café v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les