Úvod > Aktivity & akce > Akce > Valentýnský večer v botanické zahradě v Troji

Valentýnský večer v botanické zahradě v Troji

Kdy 14. únor 2019 18:00 - 21:00 Společenské akce
Ačkoliv je únor chladným měsícem, kdy příroda v našich zeměpisných šířkách ještě spí, v trojské botanické zahradě ho rozehřeje láska. Pozvěte svou drahou polovičku na romantické rande do skleníku Fata Morgana, originálně tu můžete oslavit i valentýnský večer.

Svátek zamilovaných je tradičně spojován s květinami,které symbolicky vyjadřují sympatie mezi partnery. Podle jedné z legend i svatý Valentin obdarovával milenecké dvojice květinami ze své zahrady, šířil poselství lásky a tajně oddával milence. Pokud si chcete v den svátku sv. Valentýna dopřát jedinečný zážitek, vydejte se spolu se svou milou
či milým na romantickou procházku noční džunglí plnou tajemství i omamných vůní.

Dozvíte se zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z naší vinice a dáma obdrží květinu. Vstupné je 600 Kč pro pár a místa je potřeba rezervovat předem na e-mailu: eva.novozamska@botanicka.cz. Počet míst je omezen, tak neváhejte. Přednáška naší kurátorky Kláry Lorencové představí rostliny lásky a jejich tradiční úlohu v milostném životě našich předků. Koná se 14. února od 17.30 v příjemném prostředí rostlinného bistra Botanická na talíři, které najdete v Ornamentální zahradě. Vstupné na přednášku činí 50 Kč na osobu. Počet míst je omezen, rezervace není možná. 

Přednáška kurátorky Kláry Lorencové se zaměří jak na rostlinnou symboliku, tak i na tradiční používaní rostlin v rituálech, erotické magii a orákulech. Představí skupinu afrodiziakálních rostlin a překvapí zmínkou i o těch botanických druzích, které jsou užívané k opačným účelům.

Z důvodu stavebních prací se mění přístupové cesty ke skleníku Fata Morgana, věnujte prosím pozornost značení.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 2. 2019

Ubytování a restaurace v okolí