Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cestovatelské středy v Národním muzeu

Cestovatelské středy v Národním muzeu

Kdy 7. únor 2018 19:00 - 9. květen 2018 22:00 Hudební a divadelní akce
Navštivte v Nové budově Národního muzea přednášky z nejrůznějších oborů. Zveme vás na besedy k expozici Archa Noemova, pravidelné mineralogické určovací besedy, přednášky s mineralogickou tematikou nebo například oblíbené přednášky se zajímavými hosty z cyklu Cestovatelské středy.

Vstupné a rezervace vstupenek

Cena vstupenky je 150 Kč. Prodávají se na pokladně nové budovy Národního muzea v den pořadu od 10:00 do 19:30. Vstupenky lze rezervovat telefonicky nebo osobně na pokladně muzea: tel. 224 497 430, osobně denně od 10.00 - 18.00 hod. Rezervovanou vstupenku je nutno vyzvednout hodinu před pořadem - tedy do 18.00 hod! Platba pouze v hotovosti!

Harmonogram večera

Začíná se v 19:00. Vystupují 2 zajímavé osobnosti. O přestávce lze v předsálí pořídit výrobky BWINDI ORPHANS či díla přednášejícího (knihy, CD, filmy apod.). Lze nechat od autora podepsat. Po přestávce je slosování návštěvníků, kteří se zapsali do knihy. Vylosujeme výherce a předáme ceny (podepsané knihy, CD, dárečky…)

Diskuse je moderována Rudou Švaříčkem. Před zahájením programu a během přestávky lze pořídit nejen exotiku Bwindi Orphans – podpořit tak děti v Ugandě.

Slosování o ceny

Při vstupu je pamětní kniha. Zapište se a vyhrajte hodnotné ceny od vystupujících osobností či jiné zajímavé ceny.

Originalita

Cestovatelské středy v Národním muzeu jsou unikátní širokým rozkročením. Promítání cestovatelských snímků nemusí být vždy prioritou. Dáváme více prostoru hostům i jejich profesním zážitkům. Ne vždy dominují obrázky z cest. Každý není fotograf typu Honzy Šibíka.... Všichni jsou však originální. Jinak popisuje oblast záhadolog Erich von Deniken, jiný pohled má farář, filosof, hudebník, fotograf, horolezec, extérmní rybář, herec, sportovec, diplomat, režisér, malíř, zpěvačka či exprezident... 

V 8. sezóně projektu přivítáme v Národní muzeu přes 30 výjimečných osobností. Do pořadů příbíráme i další zajímavá zpestření a překvapení. Tanec, exotiku, netradiční zpěv, hosty navíc jako bonus... Vybrané téma je někdy jen částí večera. Užíváme si originality. Každý z vystupujících je skutečně vybroušený originál...

Aktuální program
Přednášky probíhají od 7. února až do 9. května. Těšit se můžete na horolezce Radka Jaroše, zpěváka Dana Bártu, herce Jana Čenského, fotbalistu Pavla Horvátha, grafika Aleše Najbrta, herečku Chantal Poullain, architekta Davida Vávru, herečky Jany Paulovou, Evu Holubovou, moderátorku Ivu Kubelkovou, lékaře bez hranic Tomáše Šebka, zpěváka Matěje Rupperta, hudebníka Jiřího Stivína, fotografa Tomáše Třeštíka a jeho ženu spisovatelku Radku, japanistku Vastu Čihákovou Noshiro, malíře Petra Síse, režiséra Davida Síse a mnoho dalších.

Těšit se můžete na vyprávění o Japonsku, Brazílii, Mongolsku, Francii, Himalájích, Kubě, Peru, Mexiku, Indii, Jižním Súdánu, Tibetu a mnoha dalších zajímavých místech a koutů světa.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí