Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava - Petr Malina, Ondřej Roubík, Pavel Šmíd

Výstava - Petr Malina, Ondřej Roubík, Pavel Šmíd

Kdy 25. leden 2018 19:00 - 9. březen 2018 19:00 Výstavy
Výstava potrvá od 25. ledna 2018 do 9. března 2018. Zahájena bude vernisáží 25. ledna od 19:00 v Nové galerii, Balbínova 26, Praha 2. K výstavě budou vedeny dvě komentované prohlídky a to ve čtvrtek 15. 2. a v pátek 26. 2. od 18:00.
Petr Malina
Klíčovým prvkem Malinových obrazů se stal život, osobní vzpomínky a prožitky jeho nebo jeho blízkých. Expresivnější malby menšího formátu, na rozdíl od více distancovaných větších obrazů, sbližují diváka se sdělovanou emocí. Pracuje často na základě fotografie a akvarelových kreseb, kde zachycuje konkrétní představu svých obrazů.

Ondřej Roubík
Figura hraje hlavní roli také v obrazech Ondřeje Roubíka. Realistické postavy a situace zachycené v určitém okamžiku nabývají často až snového charakteru. Obrazy, kterými prochází bezčasí situací, jež se opakují snad od nepaměti, znějí tichem a probíjejí emocemi.


Pavel Šmíd
V jeho obrazech hraje důležitou roli médium fotografie a fotografická alba, která mu slouží také jako archiv historické paměti. Vzpomínky osobní i cizí přetváří na obrazovém plátně, a promítá do něho citlivost a psychologizaci postav. Široký tematický záběr jeho tvorby netvoří jen banální náměty, ale také historická a politická tematika, líčící portrét doby.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí