Úvod > Aktivity & akce > Akce > Benefiční koncert 2019 - Pavel Barnáš a přátelé

Benefiční koncert 2019 - Pavel Barnáš a přátelé

Kdy 14. září 2019 19:00 - 20:30 Historické a vojenské akce
Koncert.
Pavel „Bárny“ Barnáš stál na akcích pod hlavičkou Okolo Třeboně vždy spíše v zákulisí a pozoroval, jak se ten jeho festival klube z plenek, prožívá pubertu, slaví dospělost a letos se může pyšnit již 28. rokem života. Pavel Barnáš se na podiu v Třeboni objevoval po boku jiných muzikantů, pronášel jako ředitel festivalu úvodní proslovy, ale v roce 2018 se rozhodl uspořádat první samostatný koncert v jeho kariéře.

A nebyl by to Pavel, kdyby nechtěl svým koncertem zároveň i někomu pomoci. Koncert je tedy pojatý jako benefiční a jeho výtěžek jde na konto Hospice sv. Kleofáše v Třeboni. „Byl bych rád, kdyby se charitativní koncerty staly nedílnou součástí každoročního Zavírání plavecké sezóny i v budoucnu a vybudovali jsme tak společně další pěknou tradici,“ svěřil se Bárny se svými plány před svým prvním koncertem v roce 2018.

Pavel Barnáš působí v SOČRu a příležitostně i v dalších hudebních uskupeních (Český národní symfonický orchestr, Komorní filharmonie Pardubice). V minulosti účinkoval např. v Komorní opeře Praha, FISYO, orchestru M. Kumžáka. Hrál pod taktovkami dirigentů V. Válka, L. Peška, Z. Košlera, J. Bělohlávka, Varhana Orchestroviče Bauera, M. Rostropoviče a mnoha dalších. 

S hudbou procestoval většinu evropských zemí, ale i mimoevropské (USA, Mexiko, Japonsko, Korea, Čína). Na podiu se setkal se světovými osobnostmi např. s P. Domingem, A. Bocellim, J. Carrerasem…, z oblasti populární hudby s G. Brookerem, z domovské scény s K. Plíhalem, V. Redlem, D. Bártou, V. Hudečkem, P. Šporclem, L. Bílou, K, Gottem, A. Langerovou a mnoha dalšími.

Produkoval stovky koncertů pro Třeboň i jiné lokality (např. W. Matuška, Olympic, Chinaski, J. Nohavica, bratři Ebenové, Kryštof, Jelen, Hana a Petr Ulrychovi, Žalman), dlouhodobě spolupracuje s kapelami Fleret, Cimbal Classic a Třeboňští pištci.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2019
14.7.
18.7.
Kinematograf bratří Čadíků v Třeboni

Kinematograf bratří Čadíků v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy
25.5.
15.10.
Třeboňský sochařský svět

Třeboňský sochařský svět

Třeboň, Jižní Čechy
1.6.
30.9.
Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Třeboň, Jižní Čechy
13.7.
7.9.
Lomnické léto 2019

Lomnické léto 2019

Lomnice nad Lužnicí, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí