Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tour de aleje - letní cyklojízda na podporu ochrany alejí

Tour de aleje - letní cyklojízda na podporu ochrany alejí

Kdy 14. červenec 2018 11:00 - 18:00 Sportovní akce
Máte rádi stromy, léto a svoje kolo? Nestihli jste Tour de France? Pojeďte s námi alejemi Vysočiny na podporu kampaně Zachraňme stromy. Nezávodíme o čas, ale o budoucnost.
Benefiční závod bude rozdělen do tří tras podle délky a náročnosti a provede účastníky nejkrásnějšími alejemi v okolí Přibyslavi. Mini trasa měří 3,5 kilometru a trasa pro machry 30 kilometrů. Start je od přibyslavské sportovní haly v 11 hodin, cíl je u Žižkovy mohyly a u rybníku Řeka podle zvolené délky trasy. Plán trasy lemuje co největší počet alejí, který účastníkům poskytne příjemný stín. Závod je měřen čipovou časomírou.

Rodinná vyjížďka v pohodovém tempu nabídne například průjezd Lipovou alejí u Žižkova pole, na jejíž záchraně se Arnika podílela, Ranskou alejí ve Starém Ransku a dalšími kouzelnými kouty Vysočiny. V 11:30 od místního koupaliště mohou individuálně vyrazit malí i velcí cyklisté na rodinnou cyklojízdu (20 km).

Prázdninová cyklojízda po malebné krajině Vysočiny nebude pouze sportovním zážitkem. Během zastávek se účastníci dozví zajímavosti o stromech, alejích a okolní přírodě. Jak se pečuje o památnou alej a šplhá do korun ukáží ostřílení arboristé ze Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu. V Havlíčkově Borové nás bude  čekat pohádkové "zelené srdce Česka" od MAS Havlíčkův kraj. Jak vznikl útvar Ranská jezírka přiblíží správa CHKO Žďárské vrchy a další aktivity představí Arnika, AutoMat a ČSOP Chotěboř a místní pamětníci.

V cíli u rybníka Řeka čeká všechny účastníky doprovodný program z dílny partnerských organizací s poznávacími soutěžemi, divadlem, šplháním do stromů, ukázkou práce arboristů nebo zkoumáním přírody pod mikroskopem, výstava Chraňme aleje a koupání u Moře.

Cyklistický hobby závod Tour de Aleje (30 km) startuje 14. července v 11 hodin od přibyslavské sportovní haly.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 7. 2018
15.1.
31.1.
Do Muzea nové generace v lednu za 50 korun

Do Muzea nové generace v lednu za 50 korun

Žďár nad Sázavou, Vysočina
15.11.
3.2.
Veronika Svobodová - Meze intervalů

Veronika Svobodová - Meze intervalů

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí