Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tanec Praha 2018 - 30. ročník
"> "> "> "> "> "> "> "> "> 24. Událost - Tanec Praha 2013.jpg "> tanec praha dětem_foto Vojtěch Brtnický.jpg "> 20121005_foto_Aneta_Sebelkova_002_orbis_pictus.jpg
1.6.
25.6.
+ Přidat foto

Tanec Praha 2018 - 30. ročník

Kdy 1. červen 2018 - 25. červen 2018 Festivaly
Tanec je skrytý jazyk duše – užijte si vystoupení domácích i zahraničních tanečních umělců! Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha „obtančí“ každoročně v květnu a červnu Prahu a další města v Česku. Letos již potřicáté!
Tanec Praha je Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla, který se každoročně koná v průběhu června v Praze a dalších regionech České republiky. Již od roku 1989 představuje na kulturní mapě ČR vrchol taneční sezony.

Hlavním posláním festivalu je reagovat na měnící se podmínky a nové impulzy společenské i umělecké a umožnit co nejširší veřejnosti vnímat progresivní trendy a vrcholná díla tanečně – divadelních oborů. Kvalita, pestrost, aktuálnost, přesah do jiných žánrů i prostor pro experiment, to jsou pro Uměleckou radu festivalu důležité prvky při výběru skladby programu. 

Vedle souborů / umělců reprezentujících světovou špičku (zejména Taneční události sezony, které garantovaly osobnosti jako Maguy Marin, Ohad Naharin, William Forsythe, Alain Platel, Akram Khan, Sidi Larbi Cherkaoui, Marie Chouinard, Lin Hwai Min, Nacho Duato, Sasha Waltz ad.) mají v dramaturgii své místo rovněž soubory středně velké a také začínající umělci. Těm festival věnuje linii nazvanou Evropské taneční laboratoře, později Dance NEWs. Složení těchto převážně komponovaných večerů čerpá především z nabídky sítě Aerowaves, která má za cíl objevovat a podporovat mladou evropskou tvorbu, ale také z platforem a soutěží na dalších kontinentech. Výrazné místo v programu mají i domácí tvůrci. Od roku 2014 vstupuje festival i do role koproducenta. Garantuje a podporuje vznik nového díla českých tvůrců a jeho uvedení v průběhu festivalu. Dramaturgie regionální části festivalu TANEC PRAHA V REGIONECH navíc dlouhodobě a jasně cílí na kvalitní tuzemské produkce posledních sezon.

Hlavní část festivalového programu je obohacena o inscenace a akce určené dětskému divákovi – TANEC PRAHA DĚTEM (od r. 2008) – a studentům zejména uměleckých škol se zaměřením na tanec – TANEC PRAHA STUDENTŮM (od r. 2012). V rámci doprovodného programu se konají workshopy pro tanečníky, performery a choreografy, ale i  pro širokou veřejnost, dále tančírny, filmové projekce, přednášky či site-specific projekty. Od r. 2015 jsou projekty realizované ve veřejném prostoru uváděny pod názvem VEN.ku TANCI.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí