Úvod > Aktivity & akce > Akce > Světový den vody ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči

Světový den vody ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči

Kdy 24. březen 2018 9:00 - 19:00 Historické a vojenské akce
U příležitosti Světového dne vody proběhne ve Staré čistírně odpadních vod v Praze 6 - Bubenči celodenní program pro veřejnost. V provozu budou parní stroje, budou probíhat prodloužené prohlídky areálu s jízdami na raftech a s procházkou stokou.
Celá akce je zaměřena na čistotu a ochranu vod a na šetření vodními zdroji. Cílem kampaně je především připomenout lidem na celém světě význam vody a potřebu ochrany vodních zdrojů. V rámci Světového dne vody 2018 se můžete v Praze 6 – Bubenči zúčastnit zajímavého programu, který pro vás připravila Stará čistírna odpadních vod. Na programu jsou prohlídky této technické památky s parní strojovnou v provozu, plavba na raftu v podzemní nádrži a cesta původní stokou.

Nebude chybět ani doprovodný program, který zahrnuje výukové hry, chemickou laboratoř a pokusy nebo výtvarnou dílnu. Mimo to se můžete těšit také na jištěné výstupy na ​větrací komín, netradiční vstup do čistírny slaněním do komína a průchodem větrací štolou. Děti potěší výtvarná dílna, divadlo a hry. Výstup i sestup po vnější straně komína 180 Kč; výstup po vnější straně a spuštění vnitřkem 260 Kč.
 
Pro velký zájem je nutná včasná rezervace prostřednictvím rezerv. formuláře, který naleznete na stránkách muzea. Vstupné na program do muzea je jednotný 200 Kč.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí

Café Továrna

Café Továrna

Praha 6, Praha
Art&Food Zoona

Art&Food Zoona

Praha 7, Praha