Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zimní prohlídky na zámku Zbiroh

Zimní prohlídky na zámku Zbiroh

Kdy 1. leden 2018 10:00 - 31. březen 2018 17:00 Historické a vojenské akce
V průběhu zimních měsíců můžete navštívit zámecký okruh, v rámci kterého vám nabízíme poutavý příběh historie hradu a zámku Zbiroh, tajuplné minulosti rytířů templářského řádu a okolností téměř dvacetiletého zdejšího pobytu Alfonse Muchy, včetně návštěvy jeho tehdejšího ateliéru.

Zámek Zbiroh je otevřen celoročně!

 

V rámci zámeckého okruhu Vám nabízíme poutavý příběh historie hradu a zámku Zbiroh, tajuplné minulosti rytířů templářského řádu a okolností téměř dvacetiletého zdejšího pobytu Alfonse Muchy, včetně návštěvy jeho tehdejšího ateliéru, v kterém mimo jiné vznikla kompletní Slovanská epopej.

Na zámku Zbiroh můžete v letní turistické sezoně navštívit také hradní prohlídkový okruh, který je především exteriérový a návštěvníky seznamuje s podzemními a jinak vzácnými prostory původního románsko-gotického hradu.

LETOS U NÁS NA ZÁMKU NUDA ROZHODNĚ NEBUDE !!

 ****************

Zámek Zbiroh a Templáři

 

Zámek Zbiroh v souvislosti s rytíři templářského řádu proslul především díky výstavě Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů, která se konala v roce 2012. Po téměř půlročním období, kdy jsme všichni žili templáři a jedinečnou výstavou Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů, se na zbirožský zámek vrátila původní expozice. Řada exponátů, které tvořily součást templářské výstavy však zdi zámku neopustila, a tak mohou nyní návštěvníci zhlédnout původní expozici obohacenou o některé výjimečné ukázky historie templářského řádu. Patří mezi ně například původní žeton, předchůdce bankovního systému. Renesančnímu salonku dominuje špičková kopie stěžejního exponátu výstavy Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů, tzv. Lukánská deska; autoportrét Leonarda da Vinci. Jedná se o nedávno objevený obraz, který byl vůbec poprvé vystaven mimo území Itálie právě na zámku Zbiroh!

Otevírací doba zámku: Pondělí až neděle od 10.00 do 17.00 hod - prohlídky začínají v každou celou hodinu Návštěvy skupin je vhodné dohodnout předem na tel. 371 784 598. Skupinám nad deset osob poskytujeme při hromadné platbě slevu ve výši 10 %.

Prohlídky našich okruhů probíhají v doprovodu odborných průvodců a jsme schopni je zajistit kromě českého, také v anglickém, německém, italském, francouzském, španělském a ruském jazyce.

Zámecký okruh

Provedeme Vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku na sklonku 12. století až do jeho novodobých dějin. Výklad historie zdejšího místa je obohacen také o historii templářského řádu s některými zcela unikátními exponáty. Prohlídka zahrnuje ukázky nálezů z hradní studny, Strousbergův salonek, Zednářský salonek s zednářskými ceremoniemi a Secesní salobnek zahrnující tvorbu Alfonse Muchy. Dále navštívíte jedinečné prostory monumentálního Muchova sálu, ve kterém Alfons Mucha, člen Zednářů, namaloval své nejznámější dílo “Slovanská epopej”.

Prohlídky se uskutečňují každý den od 10:00 do 17:00. 

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 12. 2017
15.12.
Vánoční jarmark  a koncert na zámku Zbiroh

Vánoční jarmark a koncert na zámku Zbiroh

Zbiroh, Plzeňsko a Český les
31.12.
1.1.
Silvestr na zámku Zbiroh

Silvestr na zámku Zbiroh

Zbiroh, Plzeňsko a Český les
2.12.
6.1.
Radnický betlém

Radnický betlém

Radnice, Plzeňsko a Český les
23.11.
17.2.
Muzeum v Rokycanech ví

Muzeum v Rokycanech ví "po čem ženy touží"

Rokycany, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí