Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatojánská noc na Dolním-Knollově mlýně

Svatojánská noc na Dolním-Knollově mlýně

Kdy 21. červen 2019 17:00 - 22. červen 2019 2:00 Hudební a divadelní akce
Svatojánská noc s Old Boys Poutníky, pozorováním nočních motýlů, noční vycházkou za sovami, zvyky, slunovrat, tématické taneční vystoupení - děvčátka, tombola, svatojánský oheň, SDH Osová Bítýška s koňskou stříkačkou, kutí koně, ukázka výcviku psů, cattering, možnost stanování.
Svatojánská noc a benefiční koncert pro mlýn nejslavnější country kapely 80-tých let pod vedením zakladatele, kytaristy a zpěváka Fratiška Linhárka. Dále zpívá a hraje na kytaru Jiří „Píďa“ Látal a sestavu doplní Michal Rašovský na kontrabas.

Zazpíváme si s Poutníky tentokrát i u táboráku, povíme si s dětmi o letním slunovratu i o zvycích, vážících se ke Svatojánské noci. Pozorování nočních motýlů a vycházka za sovami, SDH Osová Bítýška s koňskou stříkačkou, tématické taneční vystoupení děvčat, tombola.

Možnost stanování, catering. Romantické prostředí mlýna uprostřed lesů. Vstupné dobrovolné na podporu rekonstrukce mlýnice na muzeum mlynářství a řemesel, instalaci památkově chráněné technologie.

Dolní (Knollův) mlýn je posledním ze tří bítešských mlýnů, ležících v malebném údolí potoka Bítýška, který dále pod mlýnem pokračuje jako Bílý potok ke Šmelcovně a do Brna. Přístupové trasy z Velké Bíteše ulicí K Mlýnům po trase naučné stezky „Už ty mlýny doklapaly“ nebo ze Křoví po modré
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 6. 2019
9.4.
10.11.
Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

Předklášteří, Jižní Morava
1.5.
29.9.
Na kole do cukrárny

Na kole do cukrárny

Brno, Jižní Morava
27.4.
31.12.
Prohlídka četnické stanice v Kuřimi

Prohlídka četnické stanice v Kuřimi

Kuřim, Jižní Morava
Rozhledna Babylon Kozárov

Rozhledna Babylon Kozárov

Kozárov, Jižní Morava
Ranč Zálesná Zhoř

Ranč Zálesná Zhoř

Zálesná Zhoř, Jižní Morava
Galerie Rojetín

Galerie Rojetín

Rojetín, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí