Úvod > Aktivity & akce > Akce > Střed fantastiky: Přehlídka filmů Wese Andersona v brněnské Scale

Střed fantastiky: Přehlídka filmů Wese Andersona v brněnské Scale

Kdy 15. únor 2018 - 17. únor 2018 Festivaly
Průřez tvorbou amerického režiséra Wese Andersona svým divákům nabídne brněnské univerzitní kino Scala ve dnech 15. - 17. února. Po Praze se tak jedná o druhou zastávku tohoto projektu.
Diváci se mohou těšit na jeho dlouhometrážní debut Grázlové, sondu do složitosti rodinných vztahů v podobě Takové zvláštní rodinky či variaci na životní odyseu oceánografa Jacquese-Yves Cousteaua Život pod vodou. Přehlídka nabídne také animované dobrodružství podle předlohy Roalda Dahla Fantastický pan Lišák nebo svéráznou vzpomínku na šedesátá léta a režisérovo mládí v podobě komedie Až vyjde měsíc. Diváci budou moci zhlédnout také poslední Andersonův celovečerní film, výlet do luxusního Grandhotelu Budapešť ve fiktivní evropské republice Zubrowka.

Texaský rodák, který o sobě říká, že rád krade cizí nápady, své snímky obsazuje skoro až abnormálním množstvím bizarních postaviček a inspiraci čerpá nejčastěji z doby, kdy se ještě nahrávalo na magnetofonové pásky a točilo na 16mm film. Pojďte se spolu s námi ponořit do jeho specifické barevné palety, do světa plného neuvěřitelně krásných outsiderů, fantaskních tvorů i charakterů, velkých lásek, dokonale promyšlených plánů a skvělých soundtracků. Pojďte se ponořit do filmů, které jsou všechny komponovány stejně. A přece je každý jiný. Těšíme s pohledem upřeným do středu filmového plátna. Tam, kde se odehrává Střed fantastiky.

Do svých filmů, vyznačujících se povětšinou lehce stylizující retro patinou. Wes Anderson už mimo jiné obsadil Gena Hackmana, Anjelicu Huston, Gwyneth Paltrow, Bena Stillera, Cate Blanchett, Willema Dafoe, Jeffa Goldbluma, Ralpha Fiennese a mnohokrát také své dvorní herce Billa Murrayho a Owena Wilsona. Dlouhodobě také spolupracuje s kameramanem Robertem D. Yeomanem. Na svém kontě má také pět neproměněných nominací na Oscara, a to v podobě režie, tří původních scénářů a nejlepšího animovaného filmu.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 1. 2018
26.10.
24.2.
Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

Brno, Jižní Morava
1.12.
28.2.
Kluziště u restaurantu Pavillon v Brně

Kluziště u restaurantu Pavillon v Brně

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Shot bar v Brně

Shot bar v Brně

Brno, Jižní Morava
Kavárna & Restaurace Savoy

Kavárna & Restaurace Savoy

Brno, Jižní Morava