Úvod > Aktivity & akce > Akce > Šťastný život v secesi ve Znojmě

Šťastný život v secesi ve Znojmě

Kdy 3. červenec 2018 - 9. září 2018 Společenské akce
Těžiště této výstavy leží mezi lety 1895 a 1915, kdy již svět mocnářství nezadržitelně směřoval ke svému konci a vzniku samostatné republiky.
Nový umělecký styl, spojený s příchodem nastupujícího století a očekáváním společenských změn i nových objevů, postupně poznamenal běžný život a lidskou činnost takřka ve všech oblastech. Výstava „Šťastný život v secesi“ návštěvníkům umožní pohled do secesní domácnosti začátku minulého století, s kuchyní a dnes již téměř neznámými přístroji a pomůckami šetřícími čas při vaření jídla, salónem určeným pro servírování kávy a čaje nebo pro četbu duševně obohacující literatury, jídelnou s velkou slavnostně prostřenou tabulí a připomínkou servírování, ložnicí s ručně vyšívanou výbavou či nočním prádlem a dětským koutem.

Na výstavě spatříte také originální, nadmíru elegantní a uhlazené šaty, slunečníky, klobouky, rukavičky, obuv, bižuterie a jiné zachované „původnosti“ pocházející ze soukromých sbírek Jana Marouška z Tábora a Zdeny Mudrákové ze Zlína.

Doprovodný program:

Secesní výstava v Domě umění bude doplněna o hrací koutek, v kterém se návštěvníci alespoň na chvíli přenesou pomocí rekvizit a kostýmů v instalovaném fotokoutku do doby na přelomu 19. a 20. století. V koutku bude připraveno secesní pexeso, skládačky fotografií zachycujících znojemský život v secesi, hra se secesními ornamenty či tvůrčí dílnička zaměřená na dekorativní písmo.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 7. 2018
1.2.
17.3.
Svět kostiček v Jihomoravském muzeum ve Znojmě

Svět kostiček v Jihomoravském muzeum ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
25.1.
7.4.
Rockování v mázhasu Domu umění

Rockování v mázhasu Domu umění

Znojmo, Jižní Morava
2.8.
Slavnosti okurek ve Znojmě 2019

Slavnosti okurek ve Znojmě 2019

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí