Úvod > Aktivity & akce > Akce > Sokol otevře Tyršův dům veřejnosti v rámci festivalu Open House

Sokol otevře Tyršův dům veřejnosti v rámci festivalu Open House

Kdy 19. květen 2018 - 20. květen 2018 Společenské akce
Tyršův dům na pražském Újezdě se společně s Michnovým palácem otevře o víkendu 19. – 20. května v rámci festivalu Open House Praha 2018 veřejnosti. Umožní to Česká obec sokolská, která má v objektech své sídlo. Na návštěvníky těchto kulturních památek budou čekat komentované prohlídky.
Sokolové tak přispějí k oslavám stoletého výročí vzniku Československa, s nímž je Sokol i budova Tyršova domu neodmyslitelně spjata.

Sokolský areál na Malé straně se začal rodit v roce 1921, kdy město Praha prodalo ruinu Michnova paláce Československé obci sokolské, která následně provedla přestavbu podle projektu architekta Františka Krásného. Kolmo k hlavnímu traktu barokního paláce byl přistavěn Tyršův dům, nový objekt s velkou tělocvičnou ozdobenou reliéfy se sokolskou tematikou, ke které přiléhaly šatny a umývárny. V roce 1990 byl areál v restituci navrácen České obci sokolské, které patří dodnes.

K nejzajímavějším budou patřit sluneční lázně, které byly na střeše Tyršova domu v provozu za první republiky. Pokud to počasí umožní, určitě povede prohlídková trasa i tam.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 5. 2018

Ubytování a restaurace v okolí