Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slavnosti mandloní a vína 2019 v Hustopečích

Slavnosti mandloní a vína 2019 v Hustopečích

Kdy 23. březen 2019 9:00 - 17:00 Gastronomické akce
Přijeďte se podívat, jak kvete největší mandloňový sad ve střední Evropě! Samozřejmostí je také bohatý kulturní program, gurmánské mandlové speciality v místních restauracích a krásný výhled z Mandloňové rozhledny.
Přivítejte jaro a užijte si první teplé dny na Slavnostech mandloní a vína v Hustopečích

Letos se budou konat v sobotu 23. března 2019. Těšit se můžete na bohatý program na Dukelském náměstí, v renesančním domě U Synků i přímo v mandloňových sadech, a to od 9.00 do 17.00 hodin.

Část Dukelského náměstí se promění v gastro zónu s pěti restauracemi a mandlovými pokrmy, pít se bude mandlovice, mandlové pivo a vína místních vinařů, na pódiu se vystřídají například kapely Eager Swingers nebo Tomáš Kočko s orchestrem, nádvoří domu U Synků rozezpívají harmonikářka a cimbálová muzika a produkty z mandlí nabídne jarmark. Děti se zabaví v tematických dílničkách pod taktovkou mladých z Hustopečské chasy.

Na své si přijdou také milovníci turistiky. Ty do největších mandloňových sadů ve střední Evropě dovede jedna ze tří různě dlouhých tras, na které nebudou chybět stanoviště s občerstvením v režii místních rybářů, myslivců, Všehoschopných či Ranče Valkýra, úkoly pro děti i dospělé a zasloužená odměna v cíli pro malé i velké účastníky.

Letošní osmý ročník Slavností se také pokusí o zápis do České knihy rekordů díky největšímu přípitku mandlovicí na jednom místě.

Program:
  • Kuchařské show
  • Různé kapely
  • Soutěž jedlíků
  • Vycházka do mandloňových sadů
  • Gastro zóna s mandlovými pokrmy
  • Otevřené sklepy místních vinařů
  • Jarmark s řemeslnými a mandlovými produkty
 
Vyrazit můžete i na vycházku „Mandloňovou stezkou na rozhlednu“, na stanovištích plnit úkoly a sbírat razítka, za která na konci Vaší cesty obdržíte drobnou pozornost.

Otevřena bude Stálá vinařská expozice i sklepy v ulici Na Hradbách a stánky vinařů na nádvoří domu U Synků, kde mohou návštěvníci ochutnat vína místní produkce.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2019
30.3.
14.7.
Rozkvetlý archeopark

Rozkvetlý archeopark

Pavlov, Jižní Morava
1.6.
Den dětí aneb Jak to chodilo v pravěku

Den dětí aneb Jak to chodilo v pravěku

Pavlov, Jižní Morava
31.8.
Workshop pravěkých technologií

Workshop pravěkých technologií

Pavlov, Jižní Morava
20.7.
13.10.
Tam, kde tekla řeka

Tam, kde tekla řeka

Pavlov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí