Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival svobody - 17. listopad

Festival svobody - 17. listopad

Kdy 17. listopad 2018 Společenské akce
Hudba, diskuse, divadlo, čtení, projevy, průvody, přímé přenosy a happeningy nejen v centru Prahy. Festival svobody graduje přípravy i v 36 dalších městech po celé republice. Součástí akce je také unikátní hlasování o stavu republiky.
Volné uskupení nezávislých občanských iniciativ a organizací pořádající kulturní akce nejen k výročí 17. listopadu. Spojujícím faktorem jsou hodnoty vázané k významným výročím naší republiky a potřeba je v dnešní době připomínat. Od 28. října a především pak 17. listopadu probíhají po celé České republice koncerty, průvody, diskuze a další akce. Ve stejném období běží také národní hlasování o klíčových otázkách pro Česko.

Základním mottem jsou propojení a spolupráce.

Zakládající členové:
Nerudný fest.cz – Koncert pro budoucnost
Díky, že můžem – Korzo národní
Post Bellum – Ceny paměti národa
Studentská komora rady vysokých škol – Studentský Albertov
FÓR_UM – Sametové posvícení
Proti projevům nenávisti – tematický průvod

Klíčové otázky pro Česko
Hlasování ke století republiky

Festival svobody ve spolupráci s Institute for Democracy 21 připravili k výročí 100 let od založení republiky veřejné hlasování. Co nás spojuje? Má Česko hrdinu? Co pro nás znamená svoboda? Co jsou největší výzvy, kterým v současnosti čelíme? Na tyto a další klíčové otázky hledá projekt Klíčové otázky pro Česko odpovědi.

Hlasování probíhá na stránkách Festivalu svobody od 28. října až do 17. listopadu. Díky unikátní metodě lze u jednotlivých otázek rozdělit kladné i záporné hlasy. Každý hlas si zaslouží být vyslyšen. Jedním z cílů je už samotné zamyšlení se nad tématy, které v naší zemi mohou rezonovat.

Tři špejle
Festival svobody 2018 připravil k výročí 100 let republiky otevřenou výzvu a happening. V neděli 28. října se díky společnému úsilí skupin i jednotlivců objevily na stovkách významných míst i v rámci různorodých akcí po celé ČR symbolická instalace s názvem Tři špejle. Pomyslné tři pilíře demokracie se objevovaly v oknech, na náměstích, u památníků nebo ve volném prostoru. Happening k oslavě výročí republiky zároveň zahájí Festival svobody, který tradičně vyvrcholí 17. listopadu občanskými a studentskými akcemi po celé republice.

Tři špejle symbolizují tři pilíře demokracie. Jsou připomínkou boje za demokracii minulých generací a zároveň symbolem současného usilování o zachování a rozvoj svobodné a sebevědomé společnosti. Symbol vznikl na Plzeňsku v rámci aktivit skupiny pro)(hnutí a spontánně se šíří do dalších krajů.

Tři špejle zůstanou i po tomto výročí symbolem boje za svobodu a demokracii v naší zemi. V Praze na Václavském náměstí budou osmimetrové Tři pilíře demokracie vztyčeny v rámci Koncertu pro budoucnost 17. Listopadu.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 11. 2018

Ubytování a restaurace v okolí