Úvod > Aktivity & akce > Akce > Rysí slavnosti v Železné Rudě

Rysí slavnosti v Železné Rudě

Kdy 7. červenec 2018 10:00 - 8. červenec 2018 17:00 Společenské akce
V Železné Rudě se konají Rysí slavnosti. Můžete se těšit na jízdy parním vlakem po celý víkend, ruční drezínu, kočár s koňským spřežením, trh – ukázky a prodej certifikovaných výrobků ze Šumavy a mnoho dalšího.

Rysí slavnosti budou stejně jako v minulém roce zaměřeny především na historii železnice. Zájemci se mohou svézt mezi Alžbětínem a Špičákem parní lokomotivou z roku 1877, tedy z doby, kdy na Železnorudsko dorazila železnice a přivedla sem turistiku. Připraveny jsou také ukázky drezín zapůjčených z muzea Václava Zahrádky na Čachrově, jízdy historických vozidel a projížďky kočárem taženým koňmi. Děti se mohou svézt parním vlakem, na drezíně i kočárem zdarma.

K tanci a poslechu v sobotu zahrají: venkovská dudácká muzika Bedrník, rodinný orchestr Vivat Familia, Na Starý Kolena Band, CHai, Ingrid a Leandro - latinsko-americká taneční show, Kotě Band. Akci moderuje Radek Nakládal.

V rámci doprovodného programu se bude malovat na obličej, projedete se historickými vozy, radiční řemesla připomenou prodejci certifikovaných výrobků ze Šumavy.

V neděli 8. července se můžete přijít podívat na "bleší trh", poslechnout si muzikanty Über d´Grenz, Hořek a Hořeček a Country Ladies.

Proč Rysí slavnosti? Akce je spolufinancována z programu Tierisch-wild, ve kterém je město Železná Ruda zúčastněno. Tierisch-wild je nově založená přeshraniční iniciativa, kterou tvoří 12 bavorských a 9 českých obcí regionu národních parků Bavorský les a Šumava. Tierisch-wild znamená „zvířecky divoká“, to znamená, že prostě příroda, která nás tady obklopuje, je něčím výjimečná a tento program má zvýraznit toto území a pomoci se ekonomicky prosadit. Každá obec si pro sebe zvolila své vlastní zvíře, kterým se prezentuje. Od tetřeva až po vlka. Symbolickým zvířetem pro město Železná Ruda (společně s bavorskou Železnou Rudou) se stal rys.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 6. 2018

Ubytování a restaurace v okolí