Úvod > Aktivity & akce > Akce > Rodina Odvedle 2018

Rodina Odvedle 2018

Kdy 18. květen 2018 - 25. listopad 2018 Společenské akce
Zajímají vás osudy cizinců žijící v ČR a chcete vědět, co si oni myslí o Češích? To vše a mnohem více můžete zažít s projektem Rodina Odvedle. Nejen, že navštívíte domácnost, ve které žijí, a ochutnáte jejich tradiční kuchyni, ale především poznáte zajímavé osobnosti.
Již po patnácté se letos v České republice sejdou u oběda české rodiny a rodiny cizinců. Projekt Rodina Odvedle představuje jedinečnou příležitost potkat zajímavé lidí, poznat jejich osudy a dozvědět se více o kultuře jiných národů. Ukázal se jako efektivní a nevšední nástroj k integraci cizinců do společnosti, který otevírá brány tolerance, vstřícnosti a vzájemného pochopení.

„Myšlenkou celého projektu je usnadnit Čechům a cizincům navázání vztahů skrze osobní kontakt, což rodinné prostředí obědů přesně splňuje. Za optimální výstup považujeme takové propojení rodin, které přetrvá i po skončení projektu,“ říká Ljiljana Batovanja, koordinátorka projektu.

Koncept rodinných setkání úspěšně funguje od roku 2004, za dobu trvání projektu usedlo ke společným obědům celkem 4227 osob z 1550 rodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 5. 2018
25.11.
6.1.
Iva Hüttnerová - Obrázky

Iva Hüttnerová - Obrázky

Praha 2, Praha
4.7.
31.12.
The Chamber - Tajemství císaře

The Chamber - Tajemství císaře

Praha 2, Praha
2.11.
6.1.
Israeli street moments

Israeli street moments

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí