Úvod > Aktivity & akce > Akce > Retro zima za socíku v Tančícím domě

Retro zima za socíku v Tančícím domě

Kdy 14. listopad 2018 9:00 - 3. březen 2019 20:00 Výstavy
Výstava Retro zima za socíku vás přenese do sváteční zimní nálady.
Výstava s názvem “RETRO ZIMA ZA SOCÍKU navazuje na úspěšnou výstavu Retro 70. a 80. let, kterou navštívilo téměř 70 000 návštěvníků. Na 1 300 předmětů, které uvidíte na výstavě jsou dochované originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize, jako například originální kostýmy Jiřiny Bohdalové z legendárního pořadu Televarieté!

Prosklené přízemí Galerie Tančící dům se na několik měsíců rozzáří a promění se ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva zaplněnou starými vánočními ozdobami, oblečením a unikátními dochovanými předměty. Uvnitř nebude chybět bohatě nazdobený stromeček, věhlasné auto žigulík, ze kterého budou doslova padat dárky. Je postaven byt s dobovými originály jako je například kuchyň, kde jsou přípravy na Štědrý večer v plném proudu. Nechybí spotřebiče úspěšných značek elektroniky jako je Eta či Tesla, bez kterých se žádná domácnost neobešla.

Vánoce jsou zážitkem hlavně pro děti, a proto je zde originální dobová schránka, která přijímá dopisy Ježíškovi a proto přijdte, poslat dopis Ježíškovi do Tančícího domu, tak jak jste to kdysi dělali i vy.

Přijďte si také zavzpomínat, jaké hračky jste měli doma. Součástí výstavy je unikátní soukromá sbírka hraček ze 70. a 80. let z muzea v Rychnově nad Kněžnou, která vzniká již téměř 50 let a některé unikáty nebyly nikdy vystaveny. Součástí dětského patra je interaktivní herna pro děti a jsou zde zároveň vystaveny originály různých dětských ilustrátorů, které jsou zakomponovány do expozice. Malí návštěvníci si na místě budou moci v rámci workshopů vyrobit masopustní masky, masky čertů anebo Mikuláše a je připraveno velké množství soutěží pro všechny věkové skupiny. Na výstavě nechybí ani dětský koutek s tradiční stavebnicí firmy Seva, se kterou si hráli všichny malé děti. 

Poslední patro je sondou do každodenního života v socialistickém Československu období 70. a 80. let, které je věnováno elektronice a originálním předmětům denního použití. Představí se výrobky předních národních podniků, jako byly Madeta, Kofola, Eta, Fatra, JAWA, Tesla a jiné. Návštěvníci si můžou prohlédnout, jak vypadaly původní produkty a obaly, zároveň je zde vystaveno dobové oblečení, které se dalo koupit v sektoru, nebo bylo ušito na zakázku či doma podle časopisu Burda. 

Výstava je otevřená od 14. listopadu 2018 do 3. března 2019.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2018

Ubytování a restaurace v okolí