Úvod > Aktivity & akce > Akce > Retro výstava Léto v Brně

Retro výstava Léto v Brně

Kdy 5. květen 2018 10:00 - 24. červen 2018 16:00 Výstavy
Výstava Léto v Brně připomene brněnské městské a říční lázně, plovárny nebo sportoviště povětšinou navržené předním československým architektem Bohuslavem Fuchsem a zároveň přiblíží tehdejší trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu, sportovní náčiní atd.
Jsme hrdí, že na výstavě představíme téměř neznámé, naprosto jedinečné sbírky oděvů a doplňků, plavek a sportovního náčiní, historických bicyklů a trojkolek atd. od soukromých sběratelů z různých koutů ČR. Návštěvníci výstavy se dozví mnoho zajímavých informací historického a architektonického charakteru, seznámí se také s dobovými provozními a návštěvními řády, ceníky, s metodikou plování, zdravotní tělovýchovou na slunci, vzduchu a ve vodě, s otužováním, první pomocí apod.

Letní móda a plavky budou rozděleny podle prvních sedmi desetiletí 20. století, nebudou chybět ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, almanachy, fotografie, pohlednice nebo časopisy.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 4. 2018

Ubytování a restaurace v okolí