Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pyšná princezna na zámku v Telči

Pyšná princezna na zámku v Telči

Kdy 1. únor 2018 10:00 - 31. srpen 2018 15:00 Historické a vojenské akce
Státní zámek Telč – zámecká galerie, výstava prodloužena do 31. srpna 2018.

Výstava originálních kostýmů a rekvizit z filmové pohádky od režiséra Bořivoje Zemana. Pohádka Pyšná princezna letos oslaví 65 let od natočení. Výstava přiblíží zajímavosti z příprav filmu a z natáčení. Nejen kostým s motivem květů krále Miroslava a princezny Krasomily dostanou na výstavě barvy.

Na výstavě se návštěvník ocitne nejen v království prince Miroslava, ale také v Půlnočním království, kde se setkáme s kopií scénáře z této pohádky. V prostorách Půlnočního království se setkáme s kostýmy krále, princezny Krasomily, krále Miroslava, ceremoniáře, strážce a také kancléře.  Království prince Miroslav je dekorováno prapory Miroslavovi země, stylizovanou dekorací navazující na atmosféru scén z království, doplněné kostýmy krále, Vítka, poddání či obraz Miroslava.

Místnost „na útěku“ je stylizována dekorací mlýna navozující atmosféru pohádky, kde se král Miroslav s princeznou Krasomilou ukrývali.

Děti si přijdou též na své, je pro ně připravena spousta her, které je vtáhnou do děje pohádky. Vstupní místnost bude zaměřena na interaktivní prvky, zajímavostí bude pro návštěvníky obarvení černobílé fotografie – prvek ukáže návštěvníkům, jak lze pomocí barevných masek obarvit černobílou fotografii. Návštěvníci se budou moci usadit na trůn krále Miroslava a vyfotografovat se.

Výstava je realizována v  Zámecká galerii ve spolupráci s Barrandov Studio Praha, divize Fundus.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 3. 2018
27.12.
30.12.
Vánoční prázdniny v Telči

Vánoční prázdniny v Telči

Telč, Vysočina
15.12.
16.12.
Živý betlém na zámku v Telči

Živý betlém na zámku v Telči

Telč, Vysočina
24.3.
Karneval pro děti

Karneval pro děti

Telč, Vysočina
18.5.
Kolem Telče

Kolem Telče

Telč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí