Úvod > Aktivity & akce > Akce > Půlnoční mše v kostele Panny Marie Sněžné

Půlnoční mše v kostele Panny Marie Sněžné

Kdy 24. prosinec 2018 Společenské akce
Přijďte oslavit narození Páně do jedné z nejvyšších církevních staveb, tedy do korunovačního chrámu a klášterní svatyně karmelitánů, ukrývají ve svých útrobách jednu z nejmohutnějších oltářních architektur v Praze.
V blízkosti Václavského náměstí stojí stavba, která se proslavila díky mnoha významným osobnostem naší historie. Kostel Panny Marie Sněžné byl založen císařem Karlem IV. Za zdmi kostela kázal významný husitský reformátor Jan Želivský. Dnes kostel ukrývá největší oltářní stavbuPraze a je vyhledávaným místem pro příjemné procházky v klášterní zahradě.

Půlnoční mše neboli vigilie je křesťanská bohoslužba, která se odehrává v předvečer významného svátku – v tomto případě v předvečer svátku Narození Páně. Jedná se o zvyk, kdy se lidé připravovali na důležitý svátek nočním bděním, postem a modlitbami. První doložená zmínka o půlnoční mši pochází z 5. století. V současnosti se půlnočních mší neúčastní pouze věřící křesťané, ale také lidé, kteří tuto mši považují za nedílnou součást Vánoc.
 

Mše na Štědrý den

Vigilie narození se začne slavit nejprve při mši pro rodiny s dětmi v 16.00 hodin a poté jako každoročně při slavné půlnoční mši svaté ve 24.00 hodin. Ještě předtím však od 22 hodin bohoslužba slova se zpěvem koled na Václavském náměstí u sochy sv. Václava, kterou povede bratr filip.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 12. 2018
29.1.
20.4.
Best of Terry Posters

Best of Terry Posters

Praha 1, Praha
1.3.
31.3.
Festival ProTibet 2019

Festival ProTibet 2019

Plzeň, Plzeňsko a Český les
1.4.
31.3.
Soutěž Muzeum roku

Soutěž Muzeum roku

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí