Úvod > Aktivity & akce > Akce > První republika: festival Univerzity Karlovy

První republika: festival Univerzity Karlovy

Kdy 15. září 2018 Společenské akce
Festival je koncipován jako připomenutí atmosféry první republiky, a je proto pojat jako dobová tančírna. Akce se odehraje dne 15. září na Vyšehradě.
Program bude rozdělen na tři části: dopolední a odpolední program se ponese v historickém duchu, nebudou chybět staré automobily, stánky s občerstvením a pivní stezkou s lidmi v prvorepublikových kostýmech, dílničky pro děti. Večerní část bude vyhrazena pro koncerty kapel.

Vedle hlavního programu se uskuteční i doprovodné aktivity, např. scénické čtení, biograf – promítání starých českých filmů – a swingová tančírna. Po celý den se návštěvníci budou moci zapojit do vědomostní soutěže. Na stanovištích budou připraveny otázky z historie, po splnění úkolů a vyplnění soutěžního listu proběhne slosování o ceny.

Festival má ambici poukázat na dobové reálie, rozkvět české kultury a vzdělání za první republiky. Vedle zábavných prvků si klade edukativní cíle a usiluje o seznámení návštěvníků s historií a životem novodobé české společnosti.

Právě díky jedinečnému spojením zábavných a volnočasových aspektů akce s jejím edukativním rozměrem budou moci návštěvníci všech generací i zájmů upevnit svůj vztah k české kultuře, tradici a celkové identitě. Akce je určena pro širokou veřejnost a je tematicky i časově rozčleněna tak, aby jednotlivé skupiny nalezly vyhovující aktivitu. Dopolední program je určen především rodinám s dětmi, odpolední cílí na studenty a partnerské dvojice a večerní nabídne vystoupení hudebních kapel.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 2. 2018
1.1.
31.12.
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Praha 2, Praha
24.2.
7.3.
Festival Mene Tekel 2019

Festival Mene Tekel 2019

Praha 2, Praha
23.11.
31.3.
Zimní Kayak Beach Bar

Zimní Kayak Beach Bar

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí