Úvod > Aktivity & akce > Akce > Průvod Tří králů v Praze 2019

Průvod Tří králů v Praze 2019

Kdy 6. leden 2019 14:00 - 17:00 Akce pro děti
V neděli 6. ledna v 15 hodin vychází průvod tří králů na velbloudech z Malostranského náměstí v Praze 1 přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Praze Tři králové nesmí chybět - tradiční průvod se koná už po 25. Putování Tří králů k živému Betlému je cestou hvězdy, která přivedla Tři krále k narozenému dítěti, Božímu Synu. 

Program na podiu na Staroměstském náměstí - Tři králové se pokloní malému Ježíškovi, kterému předají své dary: zlato, kadidlo a myrhu. Poté přečte král Kašpar tříkrálové poselství dětem a všem obyvatelům Prahy i celé země. Nakonec Tři králové se svatou Rodinou i s malým Ježíškem předstoupí před všechny přítomné, aby se s nimi mohli pozdravit.

Průvod doprovázený bubeníky a trubači projde Mosteckou ulicí, Karlovým mostem, Karlovou ulicí, Seminářskou ulicí, Mariánským náměstím, Linhartskou ulicí, ulicí U Radnice, Malým náměstím, poté projde pod staroměstkým orlojem a zakončí na pódiu na Staroměstském náměstí, kde králové předají své dary nově narozenému Ježíškovi v živém Betlémě.

Na Staroměstském náměstí bude od 16:00 hodin pokračovat hudební program ukončený Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Stejně jako tři králové obdarovávají narozeného Ježíška, může i veřejnost přinášet dary dětem ze sociálně slabých rodin a z azylových domů. U pódia bude umístěn koš, do kterého mohou lidé dávat dětské knížky, hračky, hry či školní pomůcky.

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 12. 2018

Ubytování a restaurace v okolí