Úvod > Aktivity & akce > Akce > Proboštský kostel v Litomyšli: otevření během turistické sezóny

Proboštský kostel v Litomyšli: otevření během turistické sezóny

Kdy 1. červen 2018 - 31. srpen 2018 Historické a vojenské akce
Proboštský kostel se otevře pro veřejnost, nabídne vyhlídku z věže i prohlídky s průvodcem. Během letních měsíců, od června do srpna, bude mít široká veřejnost možnost navštívit tento atraktivní historický objekt z 2. poloviny 14. století, z doby litomyšlského biskupství.
K chrámu Nalezení svatého Kříže na Olivetské hoře brzy přibude druhý otevřený sakrální objekt v Litomyšli – proboštský & kapitulní kostel Povýšení svatého Kříže. Proboštství mimo individuální prohlídku kostela návštěvníkům nabídne pravidelné prohlídky se školeným průvodcem a během návštěvní doby bude k navštívení i kostelní věž, která se tak stane druhou zpřístupněnou vyhlídkou na Litomyšl.

K návštěvě bývalého klášterního kostela láká krásný interiér gotických proporcí, vyzdobený hodnotnými uměleckými díly doby baroka i renesance. Zvláště zachovalá gotická kaple svatého Josefa s původními kamenickými prvky a freskami bude rovněž přístupná. Kostel Povýšení svatého Kříže prošel hlasováním a byl registrován jako turistické známkové místo, takže bude možnost zakoupit si oblíbené turistické známky a nálepky, a to přímo v kostele. Mimoto zde nabídneme několik druhů pohlednic a dalších upomínkových předmětů. Proboštství otevřením kostela pro veřejnost nezamýšlí jenom ukázat historicky a umělecky hodnotný prostor, nýbrž i poskytnout kolemjdoucím místo ke ztišení a modlitbě.

Otevírací doba kostela a věže je stanovena na dny úterý–sobota v čase 10:00–12:00 a 13:00–18:00, v neděli pak v čase 13:00–18:00. Pravidelné komentované prohlídky se budou konat každou sobotu a neděli od 14 hodin. Vstup do prostoru chrámu je samozřejmě zdarma, výstup na věž a komentované prohlídky budou zpoplatněny.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 5. 2018
24.11.
27.1.
Marie Fischerová-Kvěchová známá i neznámá…

Marie Fischerová-Kvěchová známá i neznámá…

Litomyšl, Východní Čechy
13.6.
7.7.
Smetanova Litomyšl 2019

Smetanova Litomyšl 2019

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí