Úvod > Aktivity & akce > Akce > Papírová hračka v Domě umění

Papírová hračka v Domě umění

Kdy 22. březen 2019 9:00 - 29. květen 2019 17:00 Výstavy
V Domě umění můžete od 22. března 2019 zhlédnout výstavu Papírová hračka, kterou si pro Vás připravilo Jihomoravské muzeum ve Znojmě ve spolupráci s Muzeem hraček v Rychnově nad Kněžnou.
Výstava chronologicky a tematicky zachycuje historii hračky, jejímž společným znakem je papír. Návštěvníci zde uvidí puzzle z roku 1880, historické papírové divadlo, různé typy vystřihovacích archů, prostorové dětské knihy, trojrozměrné modely nejen z ABC, historické papírové hry a mnoho dalších zajímavostí, které ze svého bohatého depozitu zapůjčilo Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Pro nás všední a běžný papír byl kdysi vzácným materiálem. Je propastný rozdíl mezi pojetím hodnoty papíru v době jeho vynalezení a v současnosti. Papír je jedním z prvních materiálů, který je nám záměrně nabídnut k výtvarnému uchopení. V papíru je ukrytá nepřeberná a někdy nečekaná řada možností, jak s ním naložit. Papír zasluhuje vážnost, je nositelem písma, literatury, vzdělanosti, umění a ještě stále i informací. A současně z něj, z téhož materiálu, lze stvořit sochu, objekt, do papíru lze zachytit otisk, stopu, čas, lze jej trhat a znovu spojovat, mačkat, vázat, vrstvit, lze z něj skládat a stavět, může svítit, hýbat se, vydávat zvuk.

Výstavu můžete navštívit v Domě umění ve výstavních sálech v 1. patře až do 29. května 2019 každý den, kromě pondělí.

Těšíme se vaši návštěvu!
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 3. 2019
1.5.
15.9.
Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
2.8.
Slavnosti okurek ve Znojmě 2019

Slavnosti okurek ve Znojmě 2019

Znojmo, Jižní Morava
1.7.
31.8.
Znojemské kulturní léto

Znojemské kulturní léto

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí