Úvod > Aktivity & akce > Akce > Expozice největšího evropského pavouka v Zoo Praha

Expozice největšího evropského pavouka v Zoo Praha

Kdy 26. květen 2019 - 30. červen 2019 Společenské akce
Zoo Praha slavnostně otevřela expozici slíďáka tatarského, největšího druhu pavouka v Evropě. Konkrétně jde o mimořádně velkou samici, která patří minimálně mezi největší jedince dosud nalezené v České republice.
Zoo Prahaslavnostně otevřela expozici slíďáka tatarského, největšího druhu pavouka v Evropě. Konkrétně jde o mimořádně velkou samici, která patří minimálně mezi největší jedince dosud nalezené v České republice. Její velikost se pohybuje kolem horních publikovaných limitů, při čemž literatura většinou uvádí jako maximum dospělé samice 31 milimetrů. K vidění bude v pražské zoo do konce června.

Expozice slíďáka tatarského v Geosvětě v dolní části zoo byla otevřena za účasti významných hostů: herce a dabéra filmového Spider-Mana Adama Mišíka, děkana Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně Pavla Ryanta či arachnologa Vladimíra Huly z České arachnologické společnosti, který dotyčnou samici slíďáka tatarského nalezl ve spolupráci se svým synem, když dostal tip od kolegů – arachnologů – na lokalitu na Hustopečsku.

Žádná zoologická zahrada na světě tento druh dosud nevystavovala, takže jde
o opravdový unikát. Navíc jsem měl možnost vidět v různých muzeích různé jedince nalezených nejen v České republice, ale i v dalších zemích, kde se vyskytuje, a je to opravdu obrovská samice.

Ve druhé polovině dvacátého století byl slíďák tatarský u nás považován za vyhynulého; půl století se zde vůbec nevyskytoval. Právě Mendelova univerzita je s historií jeho nálezů na našem území spjata dlouhodobě. 
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2019
28.6.
31.8.
Prázdniny zvířat v pražské zoo

Prázdniny zvířat v pražské zoo

Praha 7, Praha
1.1.
31.12.
Happy Mondays v Zoo Praha 2018/2019

Happy Mondays v Zoo Praha 2018/2019

Praha 7, Praha
20.7.
21.7.
Víkend hmyzožravců v pražské zoo

Víkend hmyzožravců v pražské zoo

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí