Úvod > Aktivity & akce > Akce > Otevřené brány píseckých kostelů 2018

Otevřené brány píseckých kostelů 2018

Kdy 1. květen 2015 - 30. září 2018 Historické a vojenské akce
Plné zpřístupnění nejvýznamnějších sakrálních památek v Písku ve vybraných dnech po dobu hlavní turistické sezóny. Místo prohlížení kostelů přes mříže na vás uvnitř kostelů čeká ochotný kustod, který vám poskytne fundované informace, k dispozici jsou i malované plánky kostelů.
Plné zpřístupnění nejvýznamnějších sakrálních památek v Písku ve vybraných dnech po dobu hlavní turistické sezóny. Místo prohlížení kostelů přes mříže na vás uvnitř kostelů čeká ochotný kustod, který vám poskytne fundované informace, k dispozici jsou i malované plánky kostelů nejen v českém jazyce, ale i v různých jazykových mutacích. Přijďte nasát duchovní atmosféru a seznamte se s prací dávných architektů, malířů a sochařů.

Farní kostel Narození Panny Marie
Kostel byl založen současně s městem a hradem na jižní straně městského historického jádra. Více než 70 metrů vysoká jižní věž s cibulovou bání se stala symbolem města; při pohledu z přístupného barokního ochozu uvidíte Písek jako na dlani. Neobyčejné jsou věžní hodiny, které sem byly přeneseny v roce 1860 ze zbořené věže píseckého hradu, hodiny na nich ukazuje velká ručička a minuty malá. Uvnitř kostela stojí za vidění gotické fresky, kopie gotické Písecké madony a nástropní freska, která zobrazuje město tak, jak vypadalo v roce 1742. Řadou legend je opředený obraz Písecké Madony na jednom z postranních oltářů. 

Kostel Povýšení Svatého Kříže 
V klášterním kostele Povýšení Svatého Kříže se vydáte po stopách dominikánského řádu a spatříte neobyčejné rozložení kostela.

Filiální kostel sv. Václava
Byl postaven koncem 17. století na místě původního gotického kostelíku, zničeného za třicetileté války, dnešní podoba chrámu pochází z roku 1891. V interiéru si prohlédnete nedávno odkryté renesanční fresky v čele s nejstarší známou nástěnnou malbou upálení Mistra Jana Husa v Kostnici – události, od níž letos uplyne 600 let. Pozornost si zaslouží také záhadný ornament za oltářem, odkrytý ve stejné době jako freska Mistra Jana Husa. Tajemný symbol Šalamounova či Gordického uzlu vznikl ve čtyřicátých letech 16. století a stal se logem akce, která otevírá brány píseckých kostelů.

Dále budou otevřeny: 
  • Albrechtice nad Vltavou (kostel sv. Petra a Pavla)
  • Krč (kostel sv. Václava), Myšenec (kostel sv. Havla)
  • Putim (kostel sv. Vavřince)
  • Kestřany (kostel sv. Kateřiny)
  • Dobev (kostel sv. Brikcí)
  • Mirovice (kostel sv. Klimenta)
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 5. 2018
21.11.
30.4.
Včela - tajuplný výlet za sluncem

Včela - tajuplný výlet za sluncem

Písek, Jižní Čechy
7.6.
9.6.
Dotkni se Písku - městská slavnost 2019

Dotkni se Písku - městská slavnost 2019

Písek, Jižní Čechy
4.2.
Doktor v nesnázích

Doktor v nesnázích

Písek, Jižní Čechy
4.2.
Dieter Dauser - výstava fotografií

Dieter Dauser - výstava fotografií

Písek, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí