Úvod > Aktivity & akce > Akce > Orchideje ve skleníku Fata Morgana: doprovodný program

Orchideje ve skleníku Fata Morgana: doprovodný program

Kdy 2. březen 2018 9:00 - 25. březen 2018 18:00 Výstavy
Po procházce stále ještě studenou jarní přírodou se přijďte zahřát do tropického skleníku Fata Morgana. I letošní březen patří podivuhodným barvám a tvarům květů orchidejí. Otevírací doba bude prodloužena do 18 h po celou dobu výstavy.
Výstava orchidejí nás tentokrát zavede do lesů a hor jihovýchodní Asie. Ve skleníku Fata Morgana si studenti České zahradnické akademie Mělník vyzkouší propojit krásu asijské přírody se zajímavou kulturou této části světa. Výstavu doprovodí fotogalerie květů asijských orchidejí a mnoho zajímavostí z jejich života. Během výstavy si můžete orchideje a další rostliny také zakoupit a připraven bude bohatý doprovodný program. Chybět nebudou jak ukázky pěstování a aranžování orchidejí, tak ani tematická přednáška či komentovaná provázení výstavou.
 

Doprovodný víkendový program

Sobota 10. března:
Orchideje České republiky – přednáška

od 13.00, zasedací místnost v administrativních prostorách/budově u skleníku Fata Morgana


Sobota 17. a 24. března:
Ukázka aranžování orchidejí

od 14.00, zásobní skleník pod Fatou Morganou
Zjistěte, jak lze orchideje naaranžovat a ozdobit si jimi svůj byt. Inspirací získáte od Zdeňka Kupilíka.


Neděle 11., 18. a 25. března:
Provázení po výstavě orchidejí
od 9.00, skleník Fata Morgana

Projděte se výstavou v doprovodu odborníka. V rámci komentované prohlídky (skupina max. 20 lidí) se dozvíte zajímavosti o orchidejích Asie a nejen o nich. Získáte rady a tipy k péči o tyto oblíbené a obdivované rostliny.
 

Test znalostí, skvělé čaje i prodej orchidejí

Před skleníkem Fata Morgana návštěvníci najdou také stánek se vzdělávacími aktivitami botanické zahrady. Zájemci si zde mohou otestovat své znalosti vždy v sobotu a v neděli od 11:00 do 16:00 hodin.

Nejen skvělé čaje a další teplé nápoje budou o víkendech k zakoupení v oblíbené čajovně U Cesty. Za příznivého počasí denně mimo pondělí nabídne občerstvení také pavilon pod skleníkem Fata Morgana.

V zásobním skleníku pod administrativní budovou je pro zájemce připraven prodej, který zajišťuje firma Pokojovky.cz. Na výběr bude ze široké nabídky orchidejí, ale i dalších pokojových rostlin. Prodejci rádi poradí s výběrem i péčí o zakoupené rostliny.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí