Úvod > Aktivity & akce > Akce > Oidipus Tyranus v RockOpeře Praha

Oidipus Tyranus v RockOpeře Praha

Kdy 28. únor 2019 19:00 - 21:45 Hudební a divadelní akce
Divadlo RockOpera Praha je českým i evropským unikátem. Jediné divadlo s krytým hledištěm arénového typu nabízí divákům syntézu živého rockového koncertu s příběhem a divadelními prvky, doplněnými o dechberoucí akrobacii a fireshow.
První díl antické trilogie podle Sofoklova dramatu o tragické nevyhnutelnosti lidského osudu. Vydejte se s námi do časů mýtických hrdinů, delfských všetkyň a vlády mocných bohů. Jedna z prvních oper autorské dvojice Milana Steigerwalda a Pavly Forest se i po letech stále těší u diváků velké oblibě.

Hlavní postavou je Oidipus, který se snaží vyhnout svému strašnému osudu. Delfské věštírny mu předurčily, že zabije svého otce a bude obcovat se svojí matkou. Po potyčce na cestě z Delf tedy utíká od své dosavadní rodiny do města Théby, kde si posléze vezme ovdovělou královnu a stane se jeho vládcem. Ve městě ovšem propukne mor a obyvatelé se snaží přijít na to, kdo nebo co je prokletím, které přivolalo tuto strašnou epidemii. Oidipus se přesvědčuje, jak je těžké změnit svůj osud.

V hlavních rolích Jan Toužimský, Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Pavla Forest.
Režie: Roman Štolpa
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 2. 2019
8.6.
8.6.
Datové bludiště

Datové bludiště

Praha 7, Praha
13.1.
28.12.
Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí