Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pošumavský věneček - Český národní ples na Vinohradech

Pošumavský věneček - Český národní ples na Vinohradech

Kdy 10. únor 2018 20:00 - 11. únor 2018 2:00 Společenské akce
Český národní ples - 82. Pošumavský věneček, nejstarší akce svého druhu v Praze.
Český národní ples s tak trochu staročeským dovětkem Pošumavský věneček je nejstarší akcí svého druhu v Praze. Koná se tradičně v Národním domě na Vinohradech a svým průběhem je jedinečnou plesovou událostí, při které se představí české folklorní soubory, dudáci, skvělá dechová hudba ze Šumavy a ve vedlejším sále i taneční orchestr.

Na své si tedy přijdou opravdu všichni. Český národní ples se koná v hlavním Majakovského sále (kde se uskuteční slavnostní zahájení s průvodem krojovaných účastníků plesu a přinesením historických praporů) a v Raisově sále, kde se hraje v moderním rytmu. Na plesové hosty také čeká bohatá tombola, čítající každoročně na 200 hodnotných cen. Lístek do tomboly přitom stojí pouhou dvacetikorunu, jako na českých vesnických tancovačkách. Také vstupné je na dnešní poměry lidové – od 150 do 350 korun.

Lístky jsou k dostání v předprodeji Národního domu na Vinohradech na tel.: 221 596 221. V pořadí nepřetržitě již 82. Pošumavský věneček je významnou událostí pražské plesové sezóny. Uskuteční se 10. února 2018 od 19.30 hodin.

Pořádá jej Spolek rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze. Organizátoři se těší na vaši návštěvu. Akce se koná za podpory Plzeňského kraje a města Domažlice.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 1. 2018
19.1.
20.1.
Bachovy květové esence

Bachovy květové esence

Praha 2, Praha
25.5.
24.2.
Keltové v Národním muzeu

Keltové v Národním muzeu

Praha 1, Praha
FANatic Studio Praha

FANatic Studio Praha

Praha 2, Praha
Vyhlídkové lety balonem pro celou ČR

Vyhlídkové lety balonem pro celou ČR

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí