Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mistrovství České republiky - Stand Up Paddle

Mistrovství České republiky - Stand Up Paddle

Kdy 11. srpen 2018 - 12. srpen 2018 Sportovní akce
O víkendu 11 a 12. srpna bude Vranovská pláž a přehrada hostit všechny nadšence do tohoto dynamicky rostoucího vodního sportu. Návštěvníci si mohou na místě půjčit paddleboard a zúčastnit se krátkého závodu u pláže nebo si vyzkoušet techniku pádlování na některém z workshopů.
Celá sportovní událost se koná pod záštitou České Federace Stand Up Paddle (ČFSUP), která v tomto SUP sportu sjednocuje pravidla pro závody zařazené do seriálu Českého poháru ČFSUP, jehož druhý ročník právě probíhá. Po úspěšném prvním ročníku, kdy jsme si vyzkoušeli fungování seriálu a jeho organizaci s místními pořadateli závodů, jsme se rozhodli vyhlásit první oficiální mistrovství pro disciplíny long distance a technical race. Je to další krok v rozvoji tohoto sportu, kterým reagujeme na kvalitu startovního pole. Budeme udělovat hned dva tituly mistra – Absolutní Mistr a Mistr iSUP, tedy Mistra na nafukovacím paddleboardu. Mistrovský titul je pro české jezdce důležitý nejen z hlediska motivace v dosahování lepších sportovních výkonů, ale může jim pomoci i v získání větší podpory sponzorů pro svůj sportovní rozvoj. Patří sem i účast na světových soutěžích jako je např. Světový šampionát Mezinárodní surfové asociace, který se tento rok pojede v Číně. Tam bychom chtěli vyslat, tak jako loni do Dánska, české reprezentační družstvo. 

Víkendové závody jsou kromě klání o mistrovský titul zároveň součástí seriálu Českého poháru ČFSUP a seriálu Kiboko Paddleboardtour 2018. Kromě půjčování paddleboardů se účastníci budou moci účastnit i těchto závodních disciplín:
 
SOBOTA 11.8. ► SPRINT (rychlostní disciplína na 200m),
 
►TECHNICAL RACE (technický závod kolem bójek),
 
►TEAM RACE (zábavný skupinový závod na dragon boardech a megaboardech)
 
NEDĚLE 12.8. ► LONG DISTANCE (vytrvalostní závod)
 
V sobotu bude pro skupinky uspořádán teamový fun závod na dračích paddleboardech a megaboardech. Tyto závody, kdy se spolu poměřují dva teamy, jsou oblíbené pro rodiny s dětmi a party přátel. Dalším zážitkem je start nedělního dlouhého závodu, na který poveze závodníky výletní loď. Zveme všechny, kdo mají rádi zážitky a sport.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 8. 2018
26.12.
27.12.
Vánoce na zámku Vranov nad Dyjí

Vánoce na zámku Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava
15.9.
15.9.
Z Dolních Věstonic do Klentnic

Z Dolních Věstonic do Klentnic

Moravské Budějovice, Vysočina
2.12.
21.12.
Znojemský advent 2018

Znojemský advent 2018

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Šumná, Jižní Morava
Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava
Penzion Ela ve Vranově nad Dyjí

Penzion Ela ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava