Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mint: Prague Fashion Market
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> MINT: Prague Fashion Market 20
17.11.
18.11.
+ Přidat foto

Mint: Prague Fashion Market

Kdy 17. listopad 2018 - 18. listopad 2018 Lidová řemesla a trhy
Originální zboží rovnou od tvůrců, netradiční zážitky, workshopy, unikátní občerstvení - to je MINT: Prague Fashion Market. Už po třiadvacáté otevře své brány pražským zákazníkům, které nebaví vánoční nákupy v uhoněných davech obchodních domů s kulisou ohraných koled.
O víkendu 17. a 18. listopadu je dostane do prostor, kam se běžně nesmí. Do uzavřeného 5. a 6. patra OD Kotva na náměstí Republiky.
 
Stejný výjimečný výhled obdivovali návštěvníci již letos v dubnu. Stále víc lidí totiž zajímá původ dárku, který nadělí pod stromeček. Nechtějí podporovat nadnárodní korporáty ani čínské kopie. Chtějí originál z rukou těch, kteří ho sami vyrobili. Chtějí udržitelné zboží, ze kterého mají dobrý pocit. A proto vyrazí na vánoční nákupy třeba právě na MINT market.
 
Návštěvníci, kteří mají již tradičně vstup zdarma, budou vybírat z víc než 120 stánků s oblečením, šperky, doplňky či designem. Nechybí samozřejmě lahůdky či produkty pro děti. Letos například originální knihy.
 
Poprvé budou na festivalu i Carbon chiefs se svými doplňky z uhlíkových vláken.  Naopak ostřílenou prodejkyní je Monika Piecuch Roženková se svou módní značkou MonaRosa. Do Kotvy se moc těší, protože na jaře chyběla a ten prostor ji láká.
 
Kdo miluje vánoční perníčky, ale necítí se na zdobení, zastaví se u stánku Perníčkův sen. Ochutná tradiční perníky podle rodinného receptu, ale i cupcaky, lité buchty nebo linecké koláče. A domů si lidé odnesou třeba celý zimní šatník - upečený z našeho perníku.
 
Lidé ale nechodí na MINT jen nakupovat. Hledají zážitky a nové zkušenosti. Chtějí se pobavit, zamlsat si, zatančit či najít nové přátele. Tentokrát se o ně mimo jiné postarají Annabelle Minerals se svým workshopem, na kterém rozmazlí zákaznice unikátním minerálním make-upem. Značka Metráž zase vystoupí s novou kolekcí Angažovaná proti xenofobii a sociálnímu vyloučení. Předvede se například i Wearme Fashion se svými udržitelnými látkami.
 
Podpořit ty, kteří to opravdu potřebují. S tím přijdou na festival neziskové organizace. Mladí lékaři a medici naučí lidi samovyšetření na školení #prsakoule. Klub svobodných matek zase nabídne zboží na podporu dětí bez otců. A organizace Pet Heroes vysvětlí, jak nenaletět při pořizování domácího mazlíčka.
 
MINT: Prague Fashion Market 23
17. - 18. 11. 2018

5. a 6. patro OD Kotva, Náměstí republiky 656
So: 11:00-19:00
Ne: 10:00-17:00
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 11. 2018

Ubytování a restaurace v okolí