Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní den muzeí a galerií v Praze

Mezinárodní den muzeí a galerií v Praze

Kdy 18. květen 2018 9:00 - 21:00 Výstavy
Téma Mezinárodního dne muzeí pro rok 2018 je Hyperpropojená muzea: Nové cesty, nové publikum. Cílem je poukázat na vztah muzeí a nových technologií a možnosti jejich využití k oslovení dalších návštěvníků.
Při úvahách o působnosti muzeí ve světě, který je stále více propojený, nelze pomíjet všechny vazby, které muzea pomáhají utvářet. Tvoří nedílnou součást společnosti, kulturní krajiny i přírodního prostředí. Nové technologie umožňují muzeím oslovovat širší veřejnost, která si k nim dosud nenašla cestu, jednoduše například prostřednictvím hashtagů. Mohou tak svá sdělení komunikovat inovativními způsoby, dostatečně atraktivními pro současnou veřejnost. Mezinárodní den muzeí 2018 chce podnítit muzea na celém světě, aby vyhledávala nové cesty a nové publikum tak, že budou zkoumat, posilovat a vytvářet nejrůznější vazby.

Mezinárodní rada muzeí (ICOM) ustanovila Mezinárodní den muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji celé společnosti. Téma Muzea a kulturní krajina spojuje přírodovědné i humanitní přístupy. Kulturní krajina představuje stále se měnící a rozvíjející prostor. Její identitu utváří geologické vrstvy proměňované působením času a také lidstva.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí