Úvod > Aktivity & akce > Akce > Lipno Ice Marathon 2018

Lipno Ice Marathon 2018

Kdy 10. únor 2018 8:00 - 20:00 Sportovní akce
Extrémní závod na sněhu a ledu pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20°C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh. Takový je Lipno Ice Marathon!

Extrémní závod pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu: až -20°C Nadmořská výška: 729 m. n m Terén: led, sníh, nezpevněný Maximální počet startujících: 200.

Jedinečný Lipno Ice Marathon letos 10. 2. opět odstartuje výstřel ze startovní pistole z rukou starostky obce Černá v Pošumaví Ireny Pekárkové. Na jaké novinky se mohou závodníci těšit v tom letošním, již 3. ročníku?

Připravujeme nové značení tratě. Jelikož Lipno je pověstné svou bílou tmou, je potřeba dát závodníkům šanci vidět alespoň rámcově body, které na trati nesmí míjet. Nově tak značení doplní nouzová světla, která budou v pravidelných intervalech červeně blikat. Závodníci by je tak neměli přehlédnout ani za té nejhustší lipenské mlhy.

Další novinkou je nový partner závodu – společnost Icebug running, která se specializuje na výrobu běžeckých bot s integrovanými hřeby – tedy ideální boty pro běh po zamrzlém lipenském jezeře. Závodníci mají již nyní – před závodem – zajištěnou slevu na nákup tohoto typu běžeckého vybavení přímo v e-shopu.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 2. 2018
27.4.
14.9.
Běhej lesy 2019

Běhej lesy 2019

Sněžné, Vysočina
12.1.
9.3.
Sobota s Lipno bez bariér

Sobota s Lipno bez bariér

Lipno nad Vltavou, Šumava
Lanový park v Černé v Pošumaví

Lanový park v Černé v Pošumaví

Černá v Pošumaví, Šumava
Sportovní a outdoor aktivity na Lipně

Sportovní a outdoor aktivity na Lipně

Černá v Pošumaví, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí