Úvod > Aktivity & akce > Akce > La Película 2019 - festival španělsky mluvených filmů

La Película 2019 - festival španělsky mluvených filmů

Kdy 19. únor 2019 - 26. únor 2019 Festivaly
V únoru a začátkem března bude českými a moravskými kiny opět znít španělština. Festival La Película zamíří mezi 19. - 26. únorem do Prahy, Brna, Hradce Králové a Ostravy a nabídne výběr toho nejzajímavějšího z aktuální španělsky mluvených kinematografií.
Návštěvníci se mohou těšit na psychologický thriller Všichni to vědí s Penélope Cruzovou a Javierem Bardemem nebo trojici filmů nominovaných na výroční španělské filmové ceny Goya (Šampioni, Království a již zmíněné Všichni to vědí). Latinskou Ameriku bude na přehlídce zastupovat nový film mexického režiséra Alfonso Cuaróna s názvem Roma.  Jde o částečně autobiografický černobílý snímek o životě v mexické metropoli v 70. letech minulého století. Drama bylo pojmenováno po čtvrti v mexickém hlavním městě, kde Cuarón vyrůstal. La Película uvede investigativní dokument Vzpomínky na tajemný rok o téměř neznámé pražské epizodě ze života Che Guevary. Známý revolucionář se ve vedlejší roli objeví i v dalším snímku Black se řekne Beltza, který je adaptací původního komiksu vycházejícího ze skutečných událostí.

Festival La Película letos také připomene španělskou režisérku Pilar Miróovou.

Festival začne v pražském kině Světozor a ostravském Minikině 19. února, o pár dní později se zapojí i brněnské kino Scala a Bio Central v Hradci Králové.

La Película je ucelený pohled na španělskou a španělsky mluvenou kinematografii od divácky úspěšných velkofilmů přes odbornou kritikou oceňované snímky až po dokumenty reflektující aktuální témata.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 1. 2019

Ubytování a restaurace v okolí