Úvod > Aktivity & akce > Akce > Křivoklátský expres - parním vlakem na Křivoklát

Křivoklátský expres - parním vlakem na Křivoklát

Kdy 20. duben 2019 - 21. duben 2019 Historické a vojenské akce
O velikonočním víkendu 20. a 21. dubna se můžete svézt parním vlakem na tradiční křivoklátské vítání jara.

O velikonočních svátcích se údolím Berounky vydá na svou tradiční cestu Křivoklátský expres. Vlak v čele s lokomotivou Šlechtična odjede z pražského smíchovského nádraží v 9:26 hodin.

Z důvodu výluky vlak pojede po odklonové trase přes Rudnou u Prahy a Nučice do stanice Beroun-Závodí. Vlak nepojede přes stanici Beroun. Po dvacetiminutové zastávce v Berouně-Závodí nutné k objetí lokomotivy vyrazí vlak dále proti toku řeky Berounky přes Nižbor a Zbečno až k majestátnímu gotickému hradu Křivoklát.

Na Křivoklátě jsou pro návštěvníky připraveny každoroční oslavy příchodu jara v podobě staročeského a řemeslnického jarmarku. Ten doplňuje bohatý kulturní program s možností absolvovat i komentované prohlídky, původně přemyslovského hradu. Po předložení jízdenky z parního vlaku získáte slevu na vstupné na prohlídku hradu.

Z Křivoklátu pokračuje parní vlak přes město Rakovník až do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka, kde mají milovníci historie a techniky možnost navštívit železniční muzeum Českých drah, které si v letošním roce připomíná dvacet let od svého otevření.

Na co se můžete těšit?

Hrad Křivoklát
Jako tradičně si budete moci prohlédnout širokou nabídku zboží na velikonočním jarmarku, ochutnat mnoho dobrot a užít si celodenní program na I. nádvoří. O hudební a taneční prvek se postarají folklórní soubory a kapela Klamovka. Děti zabaví divadlo eMILLIon či písničky Gábiny a Katky. Nebude chybět kejklíř Vojta Vrtek nebo Křivoklátský flašinetář. 

V sobotu a neděli se také očekává příjezd knížete a kněžny z Fürstenberku (ve 13 hodin). 

Lužná u Rakovníka
V železničním muzeu se každou hodinu konají komentované prohlídky areálu s průvodcem.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019

Ubytování a restaurace v okolí